Gdzie jest oskarżony o molestowanie seksualne chłopców ksiądz Grzegorz, proboszcz z Woli Zaradzyńskiej?

Lila SayedZaktualizowano 
Do Domu Księzy Emerytów w Łodzi miał trafić Grzegorz A., były proboszcz kościoła Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej (gmina Ksawerów), po tym jak usłyszał zarzuty molestowania dwóch chłopców. Przeciwko Grzegorzowi A. toczy się proces sądowy. Z doniesień medialnych mieszkańcy Ksawerowa dowiedzieli się, że ksiądz był widziany na terenie zakonu Sióstr Karmelitanek w Ksawerowie, gdzie działa... przedszkole. Wśród mieszkańców wybuchał panika...Czytaj więcej na następnych kartach Lila Sayed
Do Domu Księzy Emerytów w Łodzi miał trafić Grzegorz A., były proboszcz kościoła Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej (gmina Ksawerów), po tym jak usłyszał zarzuty molestowania dwóch chłopców. Przeciwko Grzegorzowi A. toczy się proces sądowy. Z doniesień medialnych mieszkańcy Ksawerowa dowiedzieli się, że ksiądz był widziany na terenie zakonu Sióstr Karmelitanek w Ksawerowie, gdzie działa... przedszkole. Wśród mieszkańców wybuchał panika...

Według prokuratury, ksiądz Grzegorz seksualnie wykorzystywał ministrantów w latach 2003-2009, gdy był wikarym w parafii na łódzkiej Retkini oraz w pierwszych miesiącach proboszczowania w Woli Zaradzyńskiej, gdzie zakładał parafię i budował kościół Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Do Woli Zaradzyńskiej przyjeżdżali wówczas ministranci z Retkini.

Skandal wybuchł w połowie 2016 roku, gdy jeden ze skrzywdzonych chłopców wyjawił prawdę dorosłym. Chłopiec opowiedział o tym przed śmiercią (chorował na białaczkę). Proboszcz Grzegorz A. został wtedy nagle odwołany z parafii przez arcybiskupa (formalnie sam złożył rezygnację). Od tamtej pory nie odprawia mszy i nie prowadzi lekcji religii. Mieszkańcy Woli Zaradzyńskiej byli zszokowani nagłym odejściem księdza, bo przecież nie podał im przyczyny swoich przenosin. Od tego czasu Grzegorz A. miał przebywać w Domu Księzy Emerytów w Łodzi.

Widziany był jednak na terenie zakonu Sioóstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie. Kuria zaprzecza jakoby 52-latek miał dostęp do przedszkola prowadzonego przez zakonnice.

– Wiadomo, że jako kapłan oczekujący na wyrok Stolicy Apostolskiej sporadycznie korzystał z prywatnej kaplicy zakonnej sióstr Karmelitanek w Ksawerowie. Kuria ma pewność, że ks. Grzegorz A. nigdy nie pojawił się na terenie przedszkola sióstr Karmelitanek w Ksawerowie – czytamy w komunikacie łódzkiej kurii.

Bulwersującą „działalność”księdza z Woli Zaradzyńskiej uwzględniła fundacja, która stworzyła mapę księży pedofilów.

Zobacz też:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-05-18T19:47:54 02:00, Tryskam do dzioba hehe:

W dupie jest !Napisz lepiej ze najwieksza grupę pedofili stanowią,pedaly,nauczyciele,politycy i artyści a nie drązysz jeden monotonnie temat szwabski dzienniczku!

2019-05-19T14:16:48 02:00, Gość:

Nie ze... S... Raj się obrońco sukienkowych zboczeńców.

2019-05-19T14:43:49 02:00, hehe:

Nasrać moge na ciebie milosniku trzaski przdszkolnego pedofila!

2019-05-19T17:33:40 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Rzuć się w kupe i dwa razy klaśnij

R
Ronald
2019-05-19T06:45:06 02:00, Ronald:

Gdzie się podział ten zbok.

2019-05-19T06:54:54 02:00, Anna:

Mowisz o rabieju,trzesce,są w ratuszu :)Będa pokazywać dzieciom w przedszkolach jak sie dotykac wzajemnie!Co zadowolony ?!:)

Nie wiem o co ci chodzi ale nie jeździj już na włókienniczą tamtejsze smakołyki ci nie slużą.

h
hehe
2019-05-18T19:47:54 02:00, Tryskam do dzioba hehe:

W dupie jest !Napisz lepiej ze najwieksza grupę pedofili stanowią,pedaly,nauczyciele,politycy i artyści a nie drązysz jeden monotonnie temat szwabski dzienniczku!

2019-05-19T14:16:48 02:00, Gość:

Nie ze... S... Raj się obrońco sukienkowych zboczeńców.

Nasrać moge na ciebie milosniku trzaski przdszkolnego pedofila!

G
Gość
2019-05-18T19:47:54 02:00, Tryskam do dzioba hehe:

W dupie jest !Napisz lepiej ze najwieksza grupę pedofili stanowią,pedaly,nauczyciele,politycy i artyści a nie drązysz jeden monotonnie temat szwabski dzienniczku!

Nie ze... S... Raj się obrońco sukienkowych zboczeńców.

G
Gość

Czeka na wyrok stolycy apostolskiej... No jaja normalnie. Święta krowa.

G
Gość
2019-05-18T19:47:54 02:00, Tryskam do dzioba hehe:

W dupie jest !Napisz lepiej ze najwieksza grupę pedofili stanowią,pedaly,nauczyciele,politycy i artyści a nie drązysz jeden monotonnie temat szwabski dzienniczku!

2019-05-19T05:21:41 02:00, Olo:

Skąd masz takie dane? Wiesz, bardziej się obawiam facetów w czarnych sukienkach, którzy nie mają zezwolenia na współżycie z kobietami. Myślę, że coś tak chorego, jak celibat, w znacznej mierze jest przyczyną takich popędów. No ale, panowie w sukniach, tacy znawcy tematu, za to tyle prawią o życiu w rodzinie...

celibat niczego nie tłumaczy ksiądz ma nie bzykać i już a nawet nie tylko się nie żenić bo już to i tak próbują nam tłumaczyć. Nikt nikogo na siłę nie ciągnie do tej roboty bo tak to trzeba nazwać a nie gadać bzdury o powołaniu, proste jesteś księdzem stosuj się do zasad na jakich przyjmowałeś się do roboty. To tak jak by policjanci się burzyli że nie mogą kraść a kierowcy jeździć po pijanemu. Chora dyskusja z tymi księżami.

G
Gość

Cześć, zapoznam się z Panem na dyskretne i sekretne randki. Liczę 22 wiosen jestem po rozwodzie i nie oczekuje faceta na dluzszy zwiazek. Zachęcam do kontaktu przez ten serwis: czatkobiet.pl/ania22

ł
łodzianin

Pogonić wszystkich zboczuchów raz a dobrze dopóki ludzie będą im pobłażali to nic się nie zmieni miejsce przestępców jest w więzieniu a nie w domach spokojnej starości, pensjonatach i innych takich.

T
Twardy korzeń
2019-05-18T16:21:10 02:00, Hehe:

Pewnie na Żoliborzu, w ubeckiej willi.

2019-05-18T19:49:14 02:00, Leje na hehe:

POmyliles sie rudy kaszub go ukrywa ta menda fałszywa !

2019-05-18T22:52:13 02:00, Hehe:

Lejesz w spodnie i masz zboczone fantazje seksualne. Biedny onanista.

Ssij na kolanach i blagaj o łaske POmyleńcu:)

A
Anna
2019-05-19T06:45:06 02:00, Ronald:

Gdzie się podział ten zbok.

Mowisz o rabieju,trzesce,są w ratuszu :)Będa pokazywać dzieciom w przedszkolach jak sie dotykac wzajemnie!Co zadowolony ?!:)

R
Ronald

Gdzie się podział ten zbok.

O
Olo
2019-05-18T19:47:54 02:00, Tryskam do dzioba hehe:

W dupie jest !Napisz lepiej ze najwieksza grupę pedofili stanowią,pedaly,nauczyciele,politycy i artyści a nie drązysz jeden monotonnie temat szwabski dzienniczku!

Skąd masz takie dane? Wiesz, bardziej się obawiam facetów w czarnych sukienkach, którzy nie mają zezwolenia na współżycie z kobietami. Myślę, że coś tak chorego, jak celibat, w znacznej mierze jest przyczyną takich popędów. No ale, panowie w sukniach, tacy znawcy tematu, za to tyle prawią o życiu w rodzinie...

N
Nabożny pan w sukience

Nie wiadomo gdzie jest? Nie dziwiłbym się, jak by uczył gdzieś w szkole religii.

L
Leje na hehe
2019-05-18T16:21:10 02:00, Hehe:

Pewnie na Żoliborzu, w ubeckiej willi.

POmyliles sie rudy kaszub go ukrywa ta menda fałszywa !

T
Tryskam do dzioba hehe

W dupie jest !Napisz lepiej ze najwieksza grupę pedofili stanowią,pedaly,nauczyciele,politycy i artyści a nie drązysz jeden monotonnie temat szwabski dzienniczku!

Dodaj ogłoszenie