Gdzie jest burza najnowsze wiadomości ONLINE. MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będzie padać 14.07.19 Sprawdź na mapie

(ww), (tj)
Gdzie jest burza ONLINE, MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będą burze 14.07.19 Bądźcie ostrożni Wiosna i lato to sezon burzowy. Wyładowania atmosferyczne często pojawiają się w naszym klimacie. Warto sprawdzać pogodę, bo burze lubią zaskoczyć!

ODŚWIEŻ (wciśnij F5)

Sobota 13 lipca, gdzie jest burza...

Gdzie są burze, godz. 14:45 - Już niedługo nad obszarem województwa lubuskiego pojawią się pierwsze burze!

Godz. 13:35 - IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem dla województw:
lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego, śląssiego, małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, lubelskiego. Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązywać będzie do godziny 22.

Burze w Polsce sytuacja na żywo, GODZ. 13:30
Dzisiejszego dnia możemy spodziewać się w województwie łódzkim przelotnych opadów deszczu. Mogą pojawić się słabe burze, podczas których zagrożeniem będzie większy opad deszczu i silniejszy wiatr.

Burze w Polsce, GODZ. 11:52
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem.

Gdzie teraz są burze? Godz. 11:40
Powoli nad Polską budują się niewielkie komórki burzowe. Poniżej aktualna mapa...

Gdzie jest burza najnowsze wiadomości ONLINE. MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będzie padać 14.07.19 Sprawdź na mapie

Poranek na ogół spokojnie, gdzieniegdzie opady deszczu. Popołudniu dziś możliwe burze praktycznie w całym kraju. Od wczoraj z zachodu do Polski napływają burzowe chmury.

Weekend najbardziej deszczowo minie w województwach zachodnich i południowych. Spadnie tam od 10 do 25 mm deszczu, jednak miejscami na Dolnym Śląsku, przy granicy z Niemcami i Czechami, sumy opadów mogą sięgać nawet 50 mm. To całkiem sporo. Poniżej radar opadów:

Wtorek, 9 lipca

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w północnej połowie kraju, lokalnie możliwy grad. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C miejscami na północy do 21 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach oraz w czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Niedziela, 7 lipca

Wyładowań atmosferycznych można się podziewać na południu kraju i nad morzem. W tych rejonach będzie padać.

Sobota 6 lipca
W sobotę w całym kraju raczej spokojnie. Przelotne opady deszczu ale bez wyładowań atmosferycznych.

W czwartek 4 lipca zapowiada się spokojnie.
We wtorek (2 lipca) w całej Polsce zapowiadają przelotne opady deszczu. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie burz.

O sporej ilości awarii sieci energetycznych poinformował we wtorek rano Marek Kubiak, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
- Bez prądu pozostaje około 8,5 tys. odbiorców na terenie 7 województw (małopolskiego – 3 494, śląskiego – 3 335, świętokrzyskiego – 810, podlaskiego – 369, dolnośląskiego – 246, łódzkiego – 192 i opolskiego – 120) – prace naprawcze trwają - informuje dyrektor Kubiak.

INFORMACJE NA TEMAT ALERTÓW POGODOWYCH i BURZ 2 lipca 2019 roku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne dziś (poniedziałek 1 lipca) ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem. Istnieje ryzyko wystąpienia trąb powietrznych. Po godzinie 19 w Łodzi zagrzmiało i zaczął padać deszcz. Jednak burza na razie ominęła miasto od zachodniej i wschodniej strony.

Alerty pogodowe drugiego stopnia przed upałem zostały wydane w województwach:

- wielkopolskim (w powiatach pleszewskim, kaliskim, Kalisz, tureckim, ostrowskim, ostrzeszowskim, kępińskim) i łódzkim (we wszystkich powiatach z wyłączeniem łęczyckiego, kutnowskiego i łowickiego), w których w niedzielę temperatura sięgnie maksymalnie od 31 stopni Celsjusza do 33 st. C. Ostrzeżenia będą ważne do godziny 20 w poniedziałek.

- dolnośląskim, gdzie w dzień temperatura wyniesie od 30 do 33 st. C. Alert wygaśnie w poniedziałek o godzinie 18.

- opolskim -gdzie temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 30 do 32 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia będą do godziny 18 w poniedziałek;
GRADOBICIE na trasie S8

- śląskim, świętokrzyskim, małopolskim (z wyjątkiem powiatu tatrzańskiego) i podkarpackim (z wyłączeniem powiatów sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego) - gdzie w dzień temperatura maksymalna osiągnie od 30 st. C do 34 st. C. Alarmy będą ważne do godz. 18 lub 20 w poniedziałek;

- lubelskim i mazowieckim (w powiatach południowych i centralnych) - w których termometry wskażą od 31 st. C do 34 st. C. Ostrzeżenia będą obowiązywać do godz. 18 lub 20 w poniedziałek.

IMGW wydało też alerty drugiego stopnia przed burzami z gradem 1.07.2019

- łódzkim - w powiatach południowych, w których wystąpią burze z opadami deszczu rzędu 25-40 l/mkw., lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru o prędkości do 90 km/h, lokalnie do 115 km/h. Miejscami spadnie duży grad (od 4 do 6 cm);

Burza w Łodzi, godz. 19:02 - Nad Łódź powoli nadciągają nawałnice. Na ul. Okólnej konar spadł na jezdnię. W Łowiczu natomiast drzewo przewróciło się na samochód, którym podróżowało małżeństwo. O WYPADKU CZYTAJ TUTAJ, ZDJĘCIA - KLIKNIJ

Gdzie jest burza 19.06, godzina 19 - Gęste chmury burzowe opuszczają naszych południowych sąsiadów i zalewają deszczem kolejne województwa. IMGW rozszerzyło listę ostrzeżeń przed gwałtownymi zjawiskami.

Godz. 18:20 - Nad centralną Polską przechodzą teraz burzowe chmury. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie:
We wschodnich powiatach województwa miejscami występują burze. Burzom lokalnie towarzyszą opady deszczu o natężeniu do ok. 20 mm/10 min. Od godziny 14:00 najwyższa zanotowana suma opadu wystąpiła w Silniczce (9,4 mm), Chełstach (7,4 mm) i Szczercowie (2,5 mm). W najbliższym czasie nadal będą warunki do rozwoju burz. Mogą im towarzyszyć porywy wiatru do 65 km/h. Możliwe opady gradu.
Dotyczy powiatów:

 • łowicki,
 • łódzki wschodni,
 • rawski,
 • skierniewicki,
 • Skierniewice,
 • Łódź,
 • opoczyński,
 • piotrkowski,
 • zgierski,
 • Piotrków Trybunalski,
 • pabianicki,
 • radomszczański,
 • tomaszowski,
 • brzeziński

WYDANO OSTRZEŻENIE:
Zjawisko: Burze z gradem
Obszar: powiaty: brzeziński, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, piotrkowski,
Piotrków Trybunalski, radomszczański, rawski, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski,
zgierski

Poniżej radar burzowy

Gdzie jest burza, godz. 14:30 - IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem dla województw: podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, lubelskie.

16 czerwca:
Informacja od Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi:
Zjawisko: Burze z gradem - ODWOŁANIE
Obszar: powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki,
łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański,
piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski,
sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński,
wieruszowski, zduńskowolski, zgierski (wszystkie powiaty)
Czas odwołania: godz. 05:07 dnia 16.06.2019

15 czerwca - upał powraca. W godzinach popołudniowych możliwe burze w całym kraju. Po godzinie 14 pojawił się ALERT RCB:
Uwaga po południu i w nocy bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz zostań w domu!

GDZIE JEST BURZA

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, lokalnie istnieje nawet ryzyko pojawienia się trąb powietrznych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-y alarmowe do mieszkańców siedmiu województw, w tym również do mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego!

W związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego drugiego stopnia nr 69 prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego od godz. 23:00 dnia 15.06.2019 do godz. 7:00 dnia 16.06.2019 burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, porywami wiatru do 115 km/h oraz gradem, zalecam, w obliczu powstania sytuacji nadzwyczajnej, podjęcie następujących działań:

Śledzić prognozy pogody i komunikaty mediów,
- w sytuacji przemieszczania się samochodem w miarę możliwości zatrzymać się i przeczekać, omijając miejsca pod drzewami lub konstrukcjami, które mogą zostać przewrócone lub uszkodzone,
- unikać parkowania pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych itp.,
- unikać przebywania na otwartej przestrzeni, a także pod pojedynczymi wysokimi drzewami czy w pobliżu wysokich konstrukcji, linii wysokiego napięcia, przewodów lub trakcji,
- zejść ze szczytów wzniesień w obniżenie terenu,
- na otwartych zbiornikach wodnych wyjść na brzeg z wody, łódki lub kajaka,
- w mieszkaniu i domu zamknąć wszystkie okna,

14 czerwca - w godzinach popołudniowych w centralnej Polsce spodziewane są burze.

13 czerwca - ostrzeżenia meteorologiczne, ODŚWIEŻ, monitorujemy sytuację na bieżąco

Burze w woj. łódzkim, godz. 22:30 - Według najnowszych prognoz na Ziemi Łódzkiej spodziewane są obfite opady po godzinie 23. Niebo spowiły burzowe chmury, błyska się praktycznie z każdej strony.

Burza w Polsce, godz. 20:55 - Poniżej radar burzowy.

Burza w centrum kraju, godz. 20:33 - Niebezpiecznie robi się w centrum kraju. Do Ziemi Łódzkiej zbliżają się ciemne burzowe chmury. Za chwilę więcej informacji.

Gdzie obecnie jest burza? Godz. 19:35 - Pas burzowy przecina Polskę. Aktualna mapa burzowa poniżej.

Gdzie jest burza najnowsze wiadomości ONLINE. MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będzie padać 14.07.19 Sprawdź na mapie

Piorun uderzył w Energylandii, godz. 18:36 - Zarząd Energylandii zabrał głos w sprawie wcześniejszego zdarzenia. Oto treść:
Drodzy Goście,
spieszymy z informacją i sprostowaniem na temat naszego parku.
Informujemy, że w wyniku burzy nikomu nic się nie stało, piorun uderzył w piorunochron budynku gospodarczego.
W wyniku huku 3 gości zostało poddanych obserwacji medycznej.
Pragniemy uspokoić i zapewnić, że wszyscy są bezpieczni i jeszcze raz podkreślić, że nasi Goście nie doznali poważnych obrażeń.
Dziękuje Wam za wsparcie i zainteresowanie. Pamiętajcie, że Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, a podczas burzy wszystkie zabezpieczenia zadziały prawidłowo.
Zespół Parku Rozrywki Energylandia

Park rozrywki w Zatorze. Wichura tutaj też narobiła szkód [1...

Burza w Łodzi, godz. 18:32 - Przy ul. Traktorowej w Łodzi ewakuowano 400 osób po tym jak po uderzeniu pioruna zapalił się tamtejszy magazyn.

Godz. 18:30 - Sytuacja na teraz wygląda następująco:

 • Nad Toruniem i Kwidzynem doszło do oberwania chmury
 • Nawałnica powaliła też kilkaset drzew w powiecie sztumskim.

Nieciekawa sytuacja jest też w Łodzi i okolicach.
Poniżej mapa burzowa...
a jak u Was ?? pic.twitter.com/XzNRpx94eJ— halina (@HGeeka) 1 czerwca 2019

BURZA W ŁODZI! FILMY, ZDJĘCIA z zalanej deszczem Łodzi

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
d

pieprzyli pieprzyli smsy wysylali i zadnej burzy nie ma i nie bedzie...

P
Pudel Ilustrowany

Czy artykuły do Pudla Ilustrowanego pisze sztuczna inteligencja? Bo z pewnością nie są to artykuły kierowane do ludzi, ani pisane przez ludzi...

G
Gdzie jest burza na żywo?

"Gdzie jest burza na żywo."

Nie wiem gdzie jest burza na żywo, ani na martwo. Wiem, za to, że nie ma teraz ŻADNEJ burzy w Łodzi...

J
Ja

Ale leje w tej Łodzi że nie wiem w którą stronę spierdalać

G
Gość
2019-06-02T20:27:16 02:00, TAKIEGO WAŁA!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

2019-06-13T18:05:49 02:00, Gość:

POmyśl, on by ł POmylony, a obecni mają problem. Trzeba to POłatać.

2019-06-13T21:40:41 02:00, ...:

PO PO PO

POpierdoliło cię głupi pisiorku, dlatego sam sobie odpisujesz

2019-06-15T17:07:09 02:00, Gość:

sPOkojnie tępy szKODniku, POlska bez ciebie sobie POradzi.

2019-06-15T20:47:49 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Jak tam wały wybudowane przez PiS, PSL, czy SLD?

I dlaczego ludzie budują się na terenach zalewowych a potem płaczą?

O jakie wzburzenie szKODniku,, zaniedbania są od czasów PZPR lumpie jebany, ciągnią się PO dziś dzień. Fiucie bez jaj.

a
abc

Próbuję się czegoś dowiedzieć z tego artykułu. Jest długi, nieaktualny i chaotyczny, jakby ktoś go pisał po wypiciu litra wódki.

G
Gość
2019-06-02T20:27:16 02:00, TAKIEGO WAŁA!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

2019-06-13T18:05:49 02:00, Gość:

POmyśl, on by ł POmylony, a obecni mają problem. Trzeba to POłatać.

2019-06-13T21:40:41 02:00, ...:

PO PO PO

POpierdoliło cię głupi pisiorku, dlatego sam sobie odpisujesz

sPOkojnie tępy szKODniku, POlska bez ciebie sobie POradzi.

R
Redaktor Makumba

Co znaczy, szanowny SZMATŁAWCU, zapytanie "Gdzie jest burza live?" Piszecie takie g..ówno pod boty, czy dla ludzi? Stronę można zgłaszać do google, jako niskiej jakości treści zapleczowe....

G
Gość

Znając życie, zobaczymy tyle deszczu co kot napłakał. Łódź wysycha.

G
Gość
2019-06-02T20:27:16 02:00, TAKIEGO WAŁA!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

POmyśl, on by ł POmylony, a obecni mają problem. Trzeba to POłatać.