Gdzie jest burza najnowsze wiadomości ONLINE. MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będzie padać 14.07.19 Sprawdź na mapie

(ww), (tj)Zaktualizowano 
Gdzie jest burza ONLINE, MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będą burze 14.07.19 Bądźcie ostrożni Wiosna i lato to sezon burzowy. Wyładowania atmosferyczne często pojawiają się w naszym klimacie. Warto sprawdzać pogodę, bo burze lubią zaskoczyć!

ODŚWIEŻ (wciśnij F5)

Sobota 13 lipca, gdzie jest burza...

Gdzie są burze, godz. 14:45 - Już niedługo nad obszarem województwa lubuskiego pojawią się pierwsze burze!

Godz. 13:35 - IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem dla województw:
lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego, śląssiego, małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, lubelskiego. Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązywać będzie do godziny 22.

Burze w Polsce sytuacja na żywo, GODZ. 13:30
Dzisiejszego dnia możemy spodziewać się w województwie łódzkim przelotnych opadów deszczu. Mogą pojawić się słabe burze, podczas których zagrożeniem będzie większy opad deszczu i silniejszy wiatr.

Burze w Polsce, GODZ. 11:52
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem.

Gdzie teraz są burze? Godz. 11:40
Powoli nad Polską budują się niewielkie komórki burzowe. Poniżej aktualna mapa...

Gdzie jest burza najnowsze wiadomości ONLINE. MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będzie padać 14.07.19 Sprawdź na mapie

Poranek na ogół spokojnie, gdzieniegdzie opady deszczu. Popołudniu dziś możliwe burze praktycznie w całym kraju. Od wczoraj z zachodu do Polski napływają burzowe chmury.

Weekend najbardziej deszczowo minie w województwach zachodnich i południowych. Spadnie tam od 10 do 25 mm deszczu, jednak miejscami na Dolnym Śląsku, przy granicy z Niemcami i Czechami, sumy opadów mogą sięgać nawet 50 mm. To całkiem sporo. Poniżej radar opadów:

Wtorek, 9 lipca

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w północnej połowie kraju, lokalnie możliwy grad. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C miejscami na północy do 21 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach oraz w czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Niedziela, 7 lipca

Wyładowań atmosferycznych można się podziewać na południu kraju i nad morzem. W tych rejonach będzie padać.

Sobota 6 lipca
W sobotę w całym kraju raczej spokojnie. Przelotne opady deszczu ale bez wyładowań atmosferycznych.

W czwartek 4 lipca zapowiada się spokojnie.
We wtorek (2 lipca) w całej Polsce zapowiadają przelotne opady deszczu. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie burz.

O sporej ilości awarii sieci energetycznych poinformował we wtorek rano Marek Kubiak, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
- Bez prądu pozostaje około 8,5 tys. odbiorców na terenie 7 województw (małopolskiego – 3 494, śląskiego – 3 335, świętokrzyskiego – 810, podlaskiego – 369, dolnośląskiego – 246, łódzkiego – 192 i opolskiego – 120) – prace naprawcze trwają - informuje dyrektor Kubiak.

INFORMACJE NA TEMAT ALERTÓW POGODOWYCH i BURZ 2 lipca 2019 roku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne dziś (poniedziałek 1 lipca) ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem. Istnieje ryzyko wystąpienia trąb powietrznych. Po godzinie 19 w Łodzi zagrzmiało i zaczął padać deszcz. Jednak burza na razie ominęła miasto od zachodniej i wschodniej strony.

Alerty pogodowe drugiego stopnia przed upałem zostały wydane w województwach:

- wielkopolskim (w powiatach pleszewskim, kaliskim, Kalisz, tureckim, ostrowskim, ostrzeszowskim, kępińskim) i łódzkim (we wszystkich powiatach z wyłączeniem łęczyckiego, kutnowskiego i łowickiego), w których w niedzielę temperatura sięgnie maksymalnie od 31 stopni Celsjusza do 33 st. C. Ostrzeżenia będą ważne do godziny 20 w poniedziałek.

- dolnośląskim, gdzie w dzień temperatura wyniesie od 30 do 33 st. C. Alert wygaśnie w poniedziałek o godzinie 18.

- opolskim -gdzie temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 30 do 32 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia będą do godziny 18 w poniedziałek;
GRADOBICIE na trasie S8

- śląskim, świętokrzyskim, małopolskim (z wyjątkiem powiatu tatrzańskiego) i podkarpackim (z wyłączeniem powiatów sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego) - gdzie w dzień temperatura maksymalna osiągnie od 30 st. C do 34 st. C. Alarmy będą ważne do godz. 18 lub 20 w poniedziałek;

- lubelskim i mazowieckim (w powiatach południowych i centralnych) - w których termometry wskażą od 31 st. C do 34 st. C. Ostrzeżenia będą obowiązywać do godz. 18 lub 20 w poniedziałek.

IMGW wydało też alerty drugiego stopnia przed burzami z gradem 1.07.2019

- łódzkim - w powiatach południowych, w których wystąpią burze z opadami deszczu rzędu 25-40 l/mkw., lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru o prędkości do 90 km/h, lokalnie do 115 km/h. Miejscami spadnie duży grad (od 4 do 6 cm);

Burza w Łodzi, godz. 19:02 - Nad Łódź powoli nadciągają nawałnice. Na ul. Okólnej konar spadł na jezdnię. W Łowiczu natomiast drzewo przewróciło się na samochód, którym podróżowało małżeństwo. O WYPADKU CZYTAJ TUTAJ, ZDJĘCIA - KLIKNIJ

Gdzie jest burza 19.06, godzina 19 - Gęste chmury burzowe opuszczają naszych południowych sąsiadów i zalewają deszczem kolejne województwa. IMGW rozszerzyło listę ostrzeżeń przed gwałtownymi zjawiskami.

Godz. 18:20 - Nad centralną Polską przechodzą teraz burzowe chmury. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie:
We wschodnich powiatach województwa miejscami występują burze. Burzom lokalnie towarzyszą opady deszczu o natężeniu do ok. 20 mm/10 min. Od godziny 14:00 najwyższa zanotowana suma opadu wystąpiła w Silniczce (9,4 mm), Chełstach (7,4 mm) i Szczercowie (2,5 mm). W najbliższym czasie nadal będą warunki do rozwoju burz. Mogą im towarzyszyć porywy wiatru do 65 km/h. Możliwe opady gradu.
Dotyczy powiatów:

 • łowicki,
 • łódzki wschodni,
 • rawski,
 • skierniewicki,
 • Skierniewice,
 • Łódź,
 • opoczyński,
 • piotrkowski,
 • zgierski,
 • Piotrków Trybunalski,
 • pabianicki,
 • radomszczański,
 • tomaszowski,
 • brzeziński

WYDANO OSTRZEŻENIE:
Zjawisko: Burze z gradem
Obszar: powiaty: brzeziński, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, piotrkowski,
Piotrków Trybunalski, radomszczański, rawski, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski,
zgierski

Poniżej radar burzowy

Gdzie jest burza, godz. 14:30 - IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem dla województw: podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, lubelskie.

16 czerwca:
Informacja od Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi:
Zjawisko: Burze z gradem - ODWOŁANIE
Obszar: powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki,
łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański,
piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski,
sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński,
wieruszowski, zduńskowolski, zgierski (wszystkie powiaty)
Czas odwołania: godz. 05:07 dnia 16.06.2019

15 czerwca - upał powraca. W godzinach popołudniowych możliwe burze w całym kraju. Po godzinie 14 pojawił się ALERT RCB:
Uwaga po południu i w nocy bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz zostań w domu!

GDZIE JEST BURZA

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, lokalnie istnieje nawet ryzyko pojawienia się trąb powietrznych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-y alarmowe do mieszkańców siedmiu województw, w tym również do mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego!

W związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego drugiego stopnia nr 69 prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego od godz. 23:00 dnia 15.06.2019 do godz. 7:00 dnia 16.06.2019 burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, porywami wiatru do 115 km/h oraz gradem, zalecam, w obliczu powstania sytuacji nadzwyczajnej, podjęcie następujących działań:

Śledzić prognozy pogody i komunikaty mediów,
- w sytuacji przemieszczania się samochodem w miarę możliwości zatrzymać się i przeczekać, omijając miejsca pod drzewami lub konstrukcjami, które mogą zostać przewrócone lub uszkodzone,
- unikać parkowania pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, stalowych konstrukcji, tablic reklamowych, trakcji elektrycznych itp.,
- unikać przebywania na otwartej przestrzeni, a także pod pojedynczymi wysokimi drzewami czy w pobliżu wysokich konstrukcji, linii wysokiego napięcia, przewodów lub trakcji,
- zejść ze szczytów wzniesień w obniżenie terenu,
- na otwartych zbiornikach wodnych wyjść na brzeg z wody, łódki lub kajaka,
- w mieszkaniu i domu zamknąć wszystkie okna,

14 czerwca - w godzinach popołudniowych w centralnej Polsce spodziewane są burze.

13 czerwca - ostrzeżenia meteorologiczne, ODŚWIEŻ, monitorujemy sytuację na bieżąco

Burze w woj. łódzkim, godz. 22:30 - Według najnowszych prognoz na Ziemi Łódzkiej spodziewane są obfite opady po godzinie 23. Niebo spowiły burzowe chmury, błyska się praktycznie z każdej strony.

Burza w Polsce, godz. 20:55 - Poniżej radar burzowy.

Burza w centrum kraju, godz. 20:33 - Niebezpiecznie robi się w centrum kraju. Do Ziemi Łódzkiej zbliżają się ciemne burzowe chmury. Za chwilę więcej informacji.

Gdzie obecnie jest burza? Godz. 19:35 - Pas burzowy przecina Polskę. Aktualna mapa burzowa poniżej.

Gdzie jest burza najnowsze wiadomości ONLINE. MAPA BURZOWA i radar opadów na żywo. Czy dziś będzie padać 14.07.19 Sprawdź na mapie

Piorun uderzył w Energylandii, godz. 18:36 - Zarząd Energylandii zabrał głos w sprawie wcześniejszego zdarzenia. Oto treść:
Drodzy Goście,
spieszymy z informacją i sprostowaniem na temat naszego parku.
Informujemy, że w wyniku burzy nikomu nic się nie stało, piorun uderzył w piorunochron budynku gospodarczego.
W wyniku huku 3 gości zostało poddanych obserwacji medycznej.
Pragniemy uspokoić i zapewnić, że wszyscy są bezpieczni i jeszcze raz podkreślić, że nasi Goście nie doznali poważnych obrażeń.
Dziękuje Wam za wsparcie i zainteresowanie. Pamiętajcie, że Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, a podczas burzy wszystkie zabezpieczenia zadziały prawidłowo.
Zespół Parku Rozrywki Energylandia

Park rozrywki w Zatorze. Wichura tutaj też narobiła szkód [1...

Burza w Łodzi, godz. 18:32 - Przy ul. Traktorowej w Łodzi ewakuowano 400 osób po tym jak po uderzeniu pioruna zapalił się tamtejszy magazyn.

Godz. 18:30 - Sytuacja na teraz wygląda następująco:

 • Nad Toruniem i Kwidzynem doszło do oberwania chmury
 • Nawałnica powaliła też kilkaset drzew w powiecie sztumskim.

Nieciekawa sytuacja jest też w Łodzi i okolicach.
Poniżej mapa burzowa...
a jak u Was ?? pic.twitter.com/XzNRpx94eJ— halina (@HGeeka) 1 czerwca 2019

BURZA W ŁODZI! FILMY, ZDJĘCIA z zalanej deszczem Łodzi

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
d

pieprzyli pieprzyli smsy wysylali i zadnej burzy nie ma i nie bedzie...

P
Pudel Ilustrowany

Czy artykuły do Pudla Ilustrowanego pisze sztuczna inteligencja? Bo z pewnością nie są to artykuły kierowane do ludzi, ani pisane przez ludzi...

G
Gdzie jest burza na żywo?

"Gdzie jest burza na żywo."

Nie wiem gdzie jest burza na żywo, ani na martwo. Wiem, za to, że nie ma teraz ŻADNEJ burzy w Łodzi...

J
Ja

Ale leje w tej Łodzi że nie wiem w którą stronę spierdalać

G
Gość
2019-06-02T20:27:16 02:00, TAKIEGO WAŁA!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

2019-06-13T18:05:49 02:00, Gość:

POmyśl, on by ł POmylony, a obecni mają problem. Trzeba to POłatać.

2019-06-13T21:40:41 02:00, ...:

PO PO PO

POpierdoliło cię głupi pisiorku, dlatego sam sobie odpisujesz

2019-06-15T17:07:09 02:00, Gość:

sPOkojnie tępy szKODniku, POlska bez ciebie sobie POradzi.

2019-06-15T20:47:49 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Jak tam wały wybudowane przez PiS, PSL, czy SLD?

I dlaczego ludzie budują się na terenach zalewowych a potem płaczą?

O jakie wzburzenie szKODniku,, zaniedbania są od czasów PZPR lumpie jebany, ciągnią się PO dziś dzień. Fiucie bez jaj.

a
abc

Próbuję się czegoś dowiedzieć z tego artykułu. Jest długi, nieaktualny i chaotyczny, jakby ktoś go pisał po wypiciu litra wódki.

G
Gość
2019-06-02T20:27:16 02:00, TAKIEGO WAŁA!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

2019-06-13T18:05:49 02:00, Gość:

POmyśl, on by ł POmylony, a obecni mają problem. Trzeba to POłatać.

2019-06-13T21:40:41 02:00, ...:

PO PO PO

POpierdoliło cię głupi pisiorku, dlatego sam sobie odpisujesz

sPOkojnie tępy szKODniku, POlska bez ciebie sobie POradzi.

G
Gość

//* Hejka. Mam 20 lat i zaczeły się wakacje, poznam fajnego faceta na gorące spotkania i przygodę a może miłosć na resztę życia. Moje naguśke zdjęcia i kontakt na portalu randkowym schacka.pl i wyszukaj moj nik Natalia21

czekam odpisuje bardzo syzbko, moge się spotkac nawet dziś

R
Redaktor Makumba

Co znaczy, szanowny SZMATŁAWCU, zapytanie "Gdzie jest burza live?" Piszecie takie g..ówno pod boty, czy dla ludzi? Stronę można zgłaszać do google, jako niskiej jakości treści zapleczowe....

G
Gość

Znając życie, zobaczymy tyle deszczu co kot napłakał. Łódź wysycha.

G
Gość
2019-06-02T20:27:16 02:00, TAKIEGO WAŁA!:

powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe

Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do

Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.

Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy",którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze

biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają

do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,

mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

POmyśl, on by ł POmylony, a obecni mają problem. Trzeba to POłatać.

U
Uśmiechamy się

Kniaziewicza!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3