Garbarnia - ŁKS 2:1. Stracili bramki, gdy walczyli w osłabieniu

Piłkarze ŁKS przegrali mecz z Garbarnią 1:2.

Piłkarze ŁKS rozpoczęli mecz w Krakowie w takim samym zestawieniu jak w zwycięskim spotkaniu z Radomiakiem. Rywale postąpili podobnie. Postawili na ludzi, którzy wygrali z GKS Jastrzębie. Lepiej wyszli na tym krakowainie, którzy wykorzystali sytuacją, gdy grali w przewadze i strzelili dwa gole na wagę zwycięstwa. Łodzianie zaczęli spotkanie z wielkim animuszem. Uzyskali przewagą, ale arbiter mocno tonował ich zapały, szybko pokazując żółte kartki. Sędzia nadal był w... ofensywie. W trzeciej trudniej sytuacji podyktował rzut karny za przypadkowe zagranie ręką. ŁKS przegrywał i na dodatek musiał walczyć od 32 minuty w dziesiątkę, bo drugą żółtą czyli czyli czerwoną kartkę ujrzał Bryła.
Zdenerwowani i osłabieni łodzianie częściej dyskutowali z sędzią niż tworzyli groźne ataki. W końcu się pozbierali ze świetnym skutkiem. Akcja Widejki z Łuczakiem doprowadziła do wyrównania. Niestety gospodarze wyszli na prowadzenie. Trenerzy ŁKS poszli na całość, wystawili dwóch napastników, zdjęli bocznego obrońcę. Przez ostatnie 19 minut oba zespoły grały w dziesiątkę. Łodzianie się starali stworzyć groźną akcję, ale im się to nie udało. Doznali piątej porażki w rozgrywkach.
Niestety, nadmiar żółtych kartek eliminuje z udziału w środowym meczu w Stargardzie Bryłę i Juraszaka.
Jednym z negatywnych bohaterów tego meczu walki był arbiter, który pokazał aż jedenaście żółtych kartek. Dwaj piłkarze ujrzeli po dwa kartoniki. W tej sytuacji w końcówce walczono po dziesięciu.

Materiał oryginalny: Garbarnia - ŁKS 2:1. Stracili bramki, gdy walczyli w osłabieniu - Express Ilustrowany