Futbol kobiet. TME UKS SMS zremisował z mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Piłkarki nożne TME UKS SMS w spotkaniu 11. kolejki ekstraligi zremisowały na swoim boisku 1:1 z Górnikiem Łęczna, mistrzem Polski.

Pewnie przed meczem remis z mistrzem Polski łodzianki brałyby w ciemno. Można jednak zakładać, że po spotkaniu pozostał spory niedosyt, bo była olbrzymia szansa na wywalczenie całej puli w konfrontacji z Górnikiem Łęczna.

Niestety, dwa szkolne błędy w defensywie, po których sędzina odgwizdała dwa rzuty karne dla rywalek, sprawiły, że łodzianki musiały się w tym meczu zadowolić punktem.

Remis rywalkom zapewniła czołowa napastniczka ligi, była zawodniczka UKS SMS Nikola Karczewska, która skutecznie wykorzystała jedenastkę.

Nie był to jedyny rzut karny w tym meczu. W 6 minucie Achcińska z jedenastu metrów trafiła w słupek, a w 73 minucie sytuację skopiowała Zdunek z Górnika.

TME UKS SMS Łódź - GKS Górnik Łęczna 1:1 (0:0)

1:0 - Filipczak (55)

1:1 - Karczewska (87, karny)

TME UKS SMS: Sowalska - Jedlińska (83, Enjo), Zieniewicz, Konat, Kurzawa - Achcińska, Sokołowska - Gąsieniec (76, Markusheuskaya), Zbyrad (90, Mordel), Grzybowska - Filipczak.

Decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN planowana na 14/15 listopada 12. kolejka ekstraligi została przełożona na rundę wiosenną, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną.

W tym terminie będą mogły zostać rozegrane zaległe spotkania ekstraligi i Pucharu Polski.

Inne wyniki:

AZS UJ Kraków - ROW Rybnik 4:0

Śląsk Wrocław - Medyk Konin - mecz odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

GKS Katowice - APLG Gdańsk 6:3

KKP Bydgoszcz - Czarni Sosnowiec 0:9

Olimpia Szczecin - Rolnik Biedrzychowice - mecz odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

1. Czarni Sosnowiec 10 30 42-3

2. TME UKS SMS Łódź 11 28 29-7

3. Medyk Konin 10 20 27-10

4. Górnik Łęczna 10 18 27-10

5. Śląsk Wrocław 8 16 13-11

6. AZS UJ Kraków 11 16 19-17

7. GKS Katowice 10 15 21-18

8. KKP Bydgoszcz 10 9 9-20