Futbol kobiet. TME UKS SMS wysoko pokonał lidera ekstraligi

W pierwszym tegorocznym sparingu piłkarki nożne TME UKS SMS pokonały 4:1 na wyjeździe Czarne Sosnowiec. Rywalki łodzianek to lider ekstraligi, który jesienią nie przegrał żadnego meczu.

Lider bez szans

W pierwszy w tym roku spotkaniu sparingowym piłkarki nożne TME UKS SMS wygrały na wyjeździe 4:1 z Czarnymi Sosnowiec (lider po rundzie jesiennej). Pojedynek rozegrany został  na obiekcie Zagłębia Sosnowiec przy ul. Kresowej. W pierwszych dwudziestu  minutach łodzianki miały ogromną  przewagę.  Zespół gospodyń nie wychodził z własnej połowy boiska i przegrywał 0:2.

Bramki dla drużyny trenera Marka Chojnackiego zdobyły: Mordel, Konat, Miś i Gąsieniec.
Udanie w seniorskiej drużynie, zadebiutowała Marta Miś (rocznik 2003).

TME UKS SMS - pierwsza połowa: Szperkowska - Enjo, Zieniewicz, Konat, Kurzawa - Gąsieniec, Achcińska, Grzybowska - Zbyrad - Filipczak, Rędzia

TME UKS SMS druga połowa: Macała - Jedlińska, Lichwa, Sokołowska, Piórkowska - Malesa, Miś, Krezyman - Markusheuskaya - Mordel, Dyśkowska

W związku z pandemią i rządowymi zakazami, zamiast do Czech, łodzianki wyjadą na zgrupowanie do Kleszczowa (25-30 stycznia).

Kolejny sparing zaplanowany jest na 24 stycznia. Tego dnia łodzianki zagrają w Łęcznej z Górnikiem (godz. 14).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani