Futbol kobiet. Puchar Polski. Awans TME Grot SMS [GALERIA ZDJĘĆ]

Piłkarki nożne TME Grot SMS awansowały do 1/4 finału Pucharu Polski Drugi łódzki zespół, UKS SMS, walczył, ale nie sprostał mistrzowi Polski.

To był weekend pod znakiem kobiecego futbolu na stadionie przy ul. Milionowej, gdzie odbyły się dwa spotkania Pucharu Polski.

W sobotnim spotkaniu pierwszoligowa drużyna UKS SMS U-19 dzielnie walczyła, ale przegrała 0:4 (0:2) z mistrzem Polski Górnikiem Łęczna.

UKS SMS: Ptaszek - Świątek, Drej, Sokołowska, Lewandowska, Piórkowska - Marczak, Gródka, Kaczor, Kałużna - Glinka, grały również: Krezyman, Raszkowska i Czartoryska.

- Nasze waleczne juniorki miały w drugiej połowie meczu kilka szans na honorowego gola - mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. - Ważne, że nie ulękły się mistrza Polski, który wystąpił w tym spotkaniu w najsilniejszym składzie. Dzięki takim meczom piłkarki mogą zdobywać niezbędne doświadczenie.

W niedzielnym spotkaniu 1/8 Pucharu Polski TME Grot SMS Łódź pokonał 2:1 (0:1) innego przedstawiciela ekstrali-gi, AZS Wrocław. To był ciekawy i emocjonujący pojedynek, który mógł usatysfakcjonować kibiców.

TME Grot SMS: Szperkowska - Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa (83, Silny) - Grzybowska, Zieniewicz, Rędzia - Zbyrad (71, Jarvie), Filipczak, Jedlińska (88 Mordel).

W 22 minucie przyjezdny zespół objął prowadzenie. Trzy minuty później powinno być 1:1, ale Olha Zubchyk nie wykorzystała rzutu karnego. W 66 minucie po strzale Grzybowskiej, piłkę do własnej bramki skierowała zawodniczka AZS Wrocław. Zwycięski gol padł w 70 minucie. Na listę strzelczyń wpisała się Anna Rędzia, a asystę zaliczyła Daria Kurzawa.