Futbol kobiet. Dwa mecze łodzianek. Mistrzynie Polski zagrają na Widzewie

Łódzkie  piłkarki w stolicy Rumunii.
Łódzkie piłkarki w stolicy Rumunii.
W rozgrwkach ekstraligi piłkarek nożnych nastąpiła przerwa, bowiem nadszedł czas przeznaczony dla reprezentacji.

Drużyna narodowa w meczu ostatniej, dziesiątej kolejki grupy F eliminacji mistrzostw świata, rozegranym w Lublinie, pokonała 7:0 (5:0) Kosowo. Polki zakończyły zmagania w grupie na trzecim miejscu i nie awansowały do turnieju finałowego.
Bramki dla biało-czerwonych zdobyły: Paulina Dudek 3, Klaudia Lefeld 11, Ewa Pajor 13, 37, 53, karny, Małgorzata Mesjasz 35, Kinga Kozak 72.

W kadrze były dwie piłkarki mistrza Polski, drużyny TME SMS Łódź, Oliwia Szperkowska i Dominika Kopińska.
W towarzyskim spotkaniu piłkarek nożnych rozegranym w Bukareszcie reprezentacja Polski U-19 pokonała Rumunię 7:0. Trzecią i piątą bramkę dla biało-czerwonych zdobyła zawodniczka TME SMS Łódź Natalia Rohn, a szóstą Oliwia Domin, wykorzystując rzut karny. W pierwszej jedenastce zagrały Rohn, Oliwia Bałdyga i Nadia Krezyman. W 46. minucie weszły na boisko Domin i Urszula Onoszko.

Piłkarki nożne TME SMS Łódź ekstraligowe spotkania z Czarnymi Sosnowiec (17 września, godz. 10) i Śląskiem Wrocław (24 września, godz. 11) rozegrają na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138, na obiekcie, gdzie swoje mecze rozgrywają futboliści Widzewa. Władze klubu z ul. Milionowej 12 zawarły porozumienie z MAKiS.
Łodzianki grały już na tym stadionie, w pierwszej kolejce, przeciwko Orlenowi Gdańsk i wygrały 2:0.