Futbol kobiet. 1/32 Pucharu Polski. Trzecioligowiec długo walczył z łodziankami

Dziś rozegrano spotkania 1/32 finału Pucharu Polski piłkarek nożnych.

Liderki ekstraligi, zawodniczki TME SMS, dość długo męczyły się we Wrocławiu z trzecioligową Ślęzą.
Drużyna gospodarzy miała nawet szansę na objęcie prowadzenia, ale w 39 minucie łodzianki przed utratą gola uratowała poprzeczka.
Ostatecznie podopieczne trenera Marka Chojnackiego wygrały to spotkanie 2:0, ale bramki zdobyły dopiero po przerwie.
Po blisko godzinie gry gola zdobyła Anna Rędzia, która wykorzystała podanie Dominiki Kopińskiej. W ostatniej akcji meczu na listę strzelczyń wpisał się Ernestina Abambila, a asystę zaliczyła Oliwia Malesa.

Ślęza Wrocław – TME SMS 0:2 (0:0)
0:1 - Rędzia (58)
0:2 - Abambila (90, głową)
TME SMS: Paturaj (46, Szperkowska) - Enjo (46, Piórkowska), Zieniewicz, Konat, Skrzypińska - Gąsieniec (46, Malesa), Sokołowska (46, Abambila), Grzybowska, Rędzia - Kopińska, Lichwa (46, Filipczak).
Mecz Resovia II - UKS SMS II Łódź 11 listopada, godz. 12.