Futbol kobiecy....

  Futbol kobiecy. Dziesięć łodzianek z UKS SMS w reprezentacjach

  Jan Hofman

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Futbol kobiecy. Dziesięć łodzianek z UKS SMS w reprezentacjach
  1/3
  przejdź do galerii
  Łódzki klub UKS SMS jest jedynym z najważniejszych ośrodków futbolu kobiecego w kraju. W ostatnim czasie w różnych reprezentacjach Polski zagrało wiele piłkarek klubu z ul. Milionowej 12.
  Liczył pan ile piłkarek UKS SMS rozjechało się na zgrupowania i mecze różnych reprezentacji Polski?

  Janusz Matusiak, prezes łódzkiego klubu: Oczywiście, bo wszystkie powołania wysyłane przez Polski Związek Piłki Nożnej trafiają najpierw na moje biurko. Później zapraszam zawodniczkę do gabinetu i przekazuję tę radosną dla niej, ale również dla klubu, wiadomość. Przyznam, że to szalenie miłe uczucie, kiedy wręcza się piłkarce reprezentacyjne powołanie. Fajnie obserwować zadowolone twarze dziewczyn. Do nich wówczas dociera fakt, że opłaca się ciężko pracować na treningach.

  Ile zatem w ostatnim czasie wręczył pan powołań?

  Dziesięć, a więc stworzyliśmy niemal jedną całą reprezentacyjną drużynę. To na pewno powód do olbrzymiej satysfakcji dla mnie jako działacza i dla klubowych trenerów, którzy potrafią dobrze szkolić.

  Jakie są wymierne efekty sportowe?

  Fakty mówią, że doskonałe. Reprezentacja Polski U19, w której kluczowe role odbywają Paulina Filipczak, Klaudia Jedlińska i Oliwia Szperkowska, awansowała właśnie do drugiej rundy eliminacji mistrzostw Europy!

  Podobny sukcesem może się pochwalić kadra U-17, w której jest pięć naszych zawodniczek. Do awansu do elite round Mistrzostw Europy 2019 przyczyniły się walnie: Adriana Achcińska, Alicja Sokołowska, Katarzyna Kałużna, Wiktoria Zieniewicz i Paulina Oleksiak.

  Dwa ostatnie nazwiska...


  Kasandra Parczewska i Olga Zubczyk, one zadebiutowały w seniorskiej reprezentacji Polski, w wygranym 3:0 meczu z Estonią. To pokazuje, że Łódź jest liczącym się ośrodkiem futbolu kobiecego w kraju. Nie ukrywam, że to powód do dumy. Wszyscy mamy z tego olbrzymią satysfakcję.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo