Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Funkcjonariusze służby więziennej mają nowe umundurowanie. Pożegnali się ze znanymi mundurami typu moro

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
W łódzkich zakładach karnych i więzieniach trwa wymiana umundurowania polowego funkcjonariuszy służby więziennej z działu ochrony i kwatermistrzowskiego. Zastąpią one popularne mundury typu moro, które jest już mocno wysłużone i przestarzałe. Nowe umundurowanie, w którym funkcjonariusze pracują na co dzień jest o wiele bardziej wygodne, a także lepiej się prezentuje. Kolorystyka utrzymana jest w stonowanych barwach – od stalowo-szarego do czarnego. Przypomina mundur policyjny. Nowe umundurowanie to jeden z efektów modernizowania całej służby więziennej.ZOBACZ NOWE MUNDURY
W łódzkich zakładach karnych i więzieniach trwa wymiana umundurowania polowego funkcjonariuszy służby więziennej z działu ochrony i kwatermistrzowskiego. Zastąpią one popularne mundury typu moro, które jest już mocno wysłużone i przestarzałe. Nowe umundurowanie, w którym funkcjonariusze pracują na co dzień jest o wiele bardziej wygodne, a także lepiej się prezentuje. Kolorystyka utrzymana jest w stonowanych barwach – od stalowo-szarego do czarnego. Przypomina mundur policyjny. Nowe umundurowanie to jeden z efektów modernizowania całej służby więziennej.ZOBACZ NOWE MUNDURY OISW
W łódzkich zakładach karnych i więzieniach trwa wymiana umundurowania polowego funkcjonariuszy służby więziennej z działu ochrony i kwatermistrzowskiego. Zastąpią one popularne mundury typu moro, które jest już mocno wysłużone i przestarzałe. Nowe umundurowanie, w którym funkcjonariusze pracują na co dzień jest o wiele bardziej wygodne, a także lepiej się prezentuje. Kolorystyka utrzymana jest w stonowanych barwach – od stalowo-szarego do czarnego. Przypomina mundur policyjny. Nowe umundurowanie to jeden z efektów modernizowania całej służby więziennej.

Osadzeni w zakładach penitencjarnych to specyficzna grupa ludzi, a zajmujący się nimi funkcjonariusze muszą podejmować specyficzne wyzwania. Mundur, który noszą musi nie tylko budzić respekt przestępców, ale także umożliwiać szybką i skuteczną reakcję, gdy wydarzy się coś niestandardowego. Nowe mundury pełnią więc podwójną funkcję.

W skład nowego wyposażenia polowego (codziennego, do pracy na oddziałach) wchodzą: koszula z krótkim rękawem (typu „polo”), koszulka (typu T-shirt), koszula z długim rękawem, spodnie, bluza, kurtka, peleryna, kominiarka, czapka, pas parciany, rękawice zimowe i trzewiki. Wyposażenie polowe interwencyjne składa się z tych samych elementów, o których mowa w przypadku wyposażenia polowego specjalnego, z dodatkowymi elementami w postaci beretu i rękawic letnich. Wyposażenie polowe interwencyjne, otrzymują funkcjonariusze wchodzący w skład Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej oraz wykładowcy szkolenia technik interwencyjnych. Istnieje również możliwość łączenia elementów wyposażenie polowego specjalnego z umundurowaniem służbowym, które funkcjonariusze już posiadają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany