Fundacja uratowała zagłodzonego husky. Kilka dni później policja odebrała im psa i zakuła w kajdanki szefową fundacji [ZDJĘCIA]

Anna OdrowskaZaktualizowano 
Kilka dni temu do fundacji Medor, która od 15 lat prowadzi schronisko dla zwierząt, wpłynęło zgłoszenie o zagłodzonym husky. Pracownicy fundacji udali się do właściciela, aby odebrać psa.- Pisemnie zrzekł się praw do psa. Powiadomiliśmy policję, z którą współpracujemy od lat. Była to jedna z wielu naszych interwencji - opowiada Bartosz Andrzejewski, pracownik schroniska. - Policjanci powiedzieli, że w niedziele przyjadą dokonać oględzin i zrobią zdjęcia i tak się stało. Dziś otrzymaliśmy telefon, że znów przyjadą. Powiedzieli, że pies musi jechać do schroniska w Wojtyszkach, na co zgadza się burmistrz, bo mają z tym schroniskiem podpisaną umowę. Poprosiłem, żeby wyszli, bo działamy zgodnie z prawem, ale zostałem odepchnięty, a moją mamę (właścicielka fundacji) skuto w kajdanki.FILM Z ZATRZYMANIA WŁAŚCICIELKI FUNDACJI, ZDJĘCIA I WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ NA KOLEJNE SLAJDY>>>Medor

- Pisemnie zrzekł się praw do psa. Powiadomiliśmy policję, z którą współpracujemy od lat. Była to jedna z wielu naszych interwencji - opowiada Bartosz Andrzejewski, pracownik schroniska. - Policjanci powiedzieli, że w niedziele przyjadą dokonać oględzin i zrobią zdjęcia i tak się stało. Dziś otrzymaliśmy telefon, że znów przyjadą. Powiedzieli, że pies musi jechać do schroniska w Wojtyszkach, na co zgadza się burmistrz, bo mają z tym schroniskiem podpisaną umowę. Poprosiłem, żeby wyszli, bo działamy zgodnie z prawem, ale zostałem odepchnięty, a moją mamę (właścicielka fundacji) skuto w kajdanki.

Policjanci wezwali kolejnych 2 policjantów. Wzięli smycz i obrożę, aby zabrać psa.

- Mamę zatrzymano na 48 godzin. Zadzwoniłem do łódzkiej komendy policji, gdzie kazano mi złożyć skargę, bo policjanci przekroczyli uprawnienia. Jestem w szoku - dodaje Bartosz Andrzejewski.

Moment zatrzymania nagrywał, a relację na żywo można było obejrzeć w internecie. Pojawiło się mnóstwo słów poparcia dla Medoru.

- Psa kilka dni wcześniej zabezpieczono do sprawy znęcania i przekazano tymczasowo pod opiekę fundacji. Pies stanowi dowód w prowadzonej sprawie i zgodnie z przepisami powinien zostać wydany na żądanie policji. Podczas czynności w placówce odmówiono funkcjonariuszom wydania zwierzęcia choć instytucja nie miała praw do decydowania o psie. Podczas przeszukania policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i groźby karalne kierowane w celu zmuszenia do odstąpienia funkcjonariuszy od prawnie podjętego przeszukania. Pies został przetransportowany do innej placówki, gdzie będzie pod stałą opieką weterynaryjną - mówi podkom. Magdalena Nowacka ze zgierskiej policji.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-11T08:24:45 02:00, Krzysiek:

Ludzie zrozumie jedno!

Nikt tej Pani nie aresztował za samą pomoc psu, tylko za fakt, że jej pseudowolontariuszki na jej zlecenie wtargały do ludzi do mieszkań czy na posesję. Jak z resztą policja powiedziała Pies jest dowodem. Przeciw właścicielowi będzie toczył się proces. Nie róbcie ofiary z tej Pani. Posłuchajcie innych wersji!

2019-06-11T09:27:11 02:00, Gość:

A jaka jest twoja wersja , kogo bronisz gnoja "opiekuna" czy pieprzone wojtyszki , gdzie ty zyjesz ze nie masz pojecia co sie dzieje w Polsce z psami

2019-06-11T13:28:32 02:00, Gość:

Nie bronię ani właściciela ani Wojtyszek. Proszę sobie poszukać w internecie jak w 2011 roku to właśnie pod Medorem znaleźli dół pełen psów. Irytujący jest fakt tylko działania tych wolontariuszek. Na ich szczęście nie trafiły na osobę z pozwoleniem na broń bo za wtargnięcia można już strzelać do włamywacza.

Popieram Twoją wypowiedź . Ta fundacja robi wałki na psach , dla nich to biznes. Nie mieli prawa wchodzić i rekwirować psa bo nie maja takiego prawa. Powinni zawiadomić służby , ale przypuszczam , że liczyli , że to im gmina zapłaci za psa. Miałam przyjemność być w tym schronisku 3 lata temu bo chciałam adoptować tam pieska , odjechałam w szoku i bez psiaka. Wtedy to zrozumiałam że to schronisko to jakieś nieporozumienie , i najmniej w tym wszystkim chodzi o dobro zwierząt

A
Ana
2019-06-11T10:56:34 02:00, Bbb:

I teraz dojdzie do sprawy, na salę rozpraw wejdzie 4 policjantów, którzy po interwencji ułożyli sobie scenariusz interwencji. Następnie, jeden po drugim, przepisali sobie z notatników służbowych przebieg zdarzenia. Zrobili sobie kopię, dla siebie i przed rozprawą "przypomną" sobie wszystko. I jak z nut przedstawią spójną treść. W zestawieniu z chaotycznymi zeznaniami świadków, są uwierzy tylko w spójne zeznania... Tak to wyglądało, wygląda i wyglądać będzie. Sądy powinny analizować sobie zapisy notatników i zastanawiać się czemu po roku czy dwóch są identyczne z zapisem, albo czemu zapis wszystkich funkcjonariuszy jest jota w jotę identyczny...

Trafione w punkt

O
Ona
2019-06-11T14:15:41 02:00, konrad:

Przepisy i reguły gry w pastwie demokratycznym ustalają rządzący.

Tylko żeby rządzić trzeba mieć elektorat za sobą .

A psiarze to najliczniejszy z możliwych elektoratów i dlatego póki co nikt nie chce obarczyć ich kosztami za posiadanie psa.

Już lepiej nich cale społeczeństwo ponosi koszty i patologiczny-,,radosny,,system anonimowych psów jest konserwowany.

2019-06-11T21:40:01 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-06-12T07:36:02 02:00, konrad:

A bardziej merytorycznie nie potrafisz.

Mam nadzieje że nie masz psa bo szkoda by go było.

2019-06-12T11:32:32 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-06-12T12:28:50 02:00, konrad:

Utwierdzasz mnie w przekonaniu że większość psiarzy ma olbrzymi deficyt kultury osobistej.

Za to ty masz jej aż nadmiar. Jesteś pewnie jak brzydki wewnątrz tak i na zewnątrz.

G
Gość
2019-06-10T19:45:18 02:00, Gość:

Hańba !!!! pewnie Policja dziala na zlecenie Wójta czy kogo oni tam maja a to dovry znajomy szefa z Wojtyszek ktore od dawna ma bardzo zla opinie wiec jakie tu pieprzenie o dorej opiece weterynaryjnej , raczka raczke myje a kaska plynie. W dipie oni maja te zwierzeta ich tylko siano interesuje ~!!!!

2019-06-10T23:20:37 02:00, Gość:

Hahhaha

2019-06-11T08:58:33 02:00, Gość:

Zgadzam Sie

W Wojtyszkach zaraza, a pies jest dowodem w sprawie. Jak zejdzie w schronisku, to nie będzie dowodu i były właściciel psa się wywinie. Ciekawe czyim jest znajomym z gminy????

k
konrad
2019-06-11T14:15:41 02:00, konrad:

Przepisy i reguły gry w pastwie demokratycznym ustalają rządzący.

Tylko żeby rządzić trzeba mieć elektorat za sobą .

A psiarze to najliczniejszy z możliwych elektoratów i dlatego póki co nikt nie chce obarczyć ich kosztami za posiadanie psa.

Już lepiej nich cale społeczeństwo ponosi koszty i patologiczny-,,radosny,,system anonimowych psów jest konserwowany.

2019-06-11T21:40:01 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-06-12T07:36:02 02:00, konrad:

A bardziej merytorycznie nie potrafisz.

Mam nadzieje że nie masz psa bo szkoda by go było.

2019-06-12T11:32:32 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Utwierdzasz mnie w przekonaniu że większość psiarzy ma olbrzymi deficyt kultury osobistej.

.
2019-06-11T14:15:41 02:00, konrad:

Przepisy i reguły gry w pastwie demokratycznym ustalają rządzący.

Tylko żeby rządzić trzeba mieć elektorat za sobą .

A psiarze to najliczniejszy z możliwych elektoratów i dlatego póki co nikt nie chce obarczyć ich kosztami za posiadanie psa.

Już lepiej nich cale społeczeństwo ponosi koszty i patologiczny-,,radosny,,system anonimowych psów jest konserwowany.

2019-06-11T21:40:01 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-06-12T07:36:02 02:00, konrad:

A bardziej merytorycznie nie potrafisz.

Mam nadzieje że nie masz psa bo szkoda by go było.

Pierdolisz przygłupie

x
x

milicyjne swinie !!

G
Gość

Co za podlosc!! Ta mloda policjantka uzbrojona po zęby, jakby conajmniej terroryste ujela. Ten fircyk, ktory zabral psa bezczelny, co za bezprawie!! Nie dosyc, ze podeptali Pania prezes, narazilina ogromny stres, to jeszcze psa potraktowali okrutnie, bo zawiezli go do najgorszego schroniska w Polsce - 4 tysiace psow wjednym miejscu!!

k
konrad
2019-06-11T14:15:41 02:00, konrad:

Przepisy i reguły gry w pastwie demokratycznym ustalają rządzący.

Tylko żeby rządzić trzeba mieć elektorat za sobą .

A psiarze to najliczniejszy z możliwych elektoratów i dlatego póki co nikt nie chce obarczyć ich kosztami za posiadanie psa.

Już lepiej nich cale społeczeństwo ponosi koszty i patologiczny-,,radosny,,system anonimowych psów jest konserwowany.

2019-06-11T21:40:01 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

A bardziej merytorycznie nie potrafisz.

Mam nadzieje że nie masz psa bo szkoda by go było.

m
mateusz czwarty
2019-06-11T15:35:51 02:00, Krzys:

Bo to jest Pis-policja!!!!!!!!!!!!

Odpierniczcie się psiarze od policji,

Na msze powinniście dać że jest taka pobłażliwa dla was.

Na każdym kroku prosicie się o solenny mandat a stróże prawa jakoś ni skorzy egzekwować przepisy prawa.robicie z placów zabaw i boisk szkolnych wybiegi dla swoich obszczymurków .

Psie zwłoki tylko co setny z was utylizuje zgodnie z prawem ,

Do schronisk żeby zweryfikować ile skapuje do psiej miski też policja nie zagląda żeby swobodnie kręcić lody na kasie podatników.--nieprawdaż?

R
Ruda

Oczywiście policja zachowuje się skandalicznie i to nie pierwszy raz a przewożenie psa do schroniska o tak skandalicznej opini to po prostu bestialstwo i potwierdzam to jak ktoś w komentarzu napisał że pies tam nie przeżyje panowie policjanci troszkę rozumu bo tego wam brakuje na czyje polecenie dzialaliscie chyba kogoś kto nie ma mózgu

K
Krzys

Bo to jest Pis-policja!!!!!!!!!!!!

G
Gość

w wojtyszkach podobno nie ma przyjęć bo zaraza tam jakach panuje suka w takim stanie śmiem wątpic czy przeżyje , suki nie ma na stronie schroniska

G
Gość
2019-06-10T22:56:48 02:00, mateusz czwarty:

Brawo Policja.

Raport NIK głosi-;

co trzecia złotówka podatnika jest wydawana z rażącą niegospodarnością czy wręcz defraudowana.

Pies powinien mieć prawnego właściciela a nie fundacje i wtedy wszystko było by jasne i przejrzyste .Czemu fundacje nie lobbują za obowiązkowym czipowaniem psów tylko żerują na ludzkiej empatii i zawłaszczają kasę gdzie się tylko da.

2019-06-10T23:17:33 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Tam chyba w policji pracują niedouczeni barany niech się wezmą za prawdziwa prace tam gdzie ich ludzie naprawdę potrzebują przecież robią z siebie i z innych tylko ofermy wstyd

k
konrad

Przepisy i reguły gry w pastwie demokratycznym ustalają rządzący.

Tylko żeby rządzić trzeba mieć elektorat za sobą .

A psiarze to najliczniejszy z możliwych elektoratów i dlatego póki co nikt nie chce obarczyć ich kosztami za posiadanie psa.

Już lepiej nich cale społeczeństwo ponosi koszty i patologiczny-,,radosny,,system anonimowych psów jest konserwowany.

Dodaj ogłoszenie