Francuskie paluchy serowe na przekąskę [PRZEPIS]

(lb)
Paluchy możemy posypać sezamem, makiem lub mielonymi orzeszkami.
Paluchy możemy posypać sezamem, makiem lub mielonymi orzeszkami. sfera pr
Gotowe (mrożone) ciasto francuskie pozwala w kilkanaście minut przyrządzić wytrawne danie lub deser.

Składniki: 1 rolka gotowego ciasta francuskiego, 1 jajko, 100 g sera żółtego Gouda MSM Mońki, 1 łyżeczka czarnego sezamu, papryka słodka w proszku.

Sposób przygotowania: arkusz ciasta rozwinąć i podzielić na połowę. Jedną część posmarować roztrzepanym jajkiem. Żółty ser zetrzeć na grubym oczku. Posmarowaną jajkiem część ciasta posypać startym serem. Ser lekko przycisnąć do ciasta, tak aby się przykleił, a następnie przykryć całość drugą połową ciasta i też lekko przycisnąć. Ciasto pokroić w paski o szerokości 2 cm.

Każdy pasek chwycić za oba końce i skręcić w przeciwnych kierunkach, aby powstały „sprężynki”. Paluchy ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, zachowując 2-3 cm odstępu. Końce paluchów przycisnąć do blaszki, aby pozostały na miejscu podczas pieczenia i posypać sezamem lub papryką. Piec w piekarniku w temp. 200°C przez ok. 15 min. Upieczone powinny być złociste i chrupiące.

[ZOBACZ TEŻ FILM Michael Biegler przed meczem z Chorwacją: Liczę, że kibice zrobią prawdziwy kocioł (autor Agencja TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Michael Biegler przed meczem z Chorwacją: Liczę, że kibice zrobią prawdziwy kocioł (autor Agencja TVN/x-news)