reklama

Fragmenty ulic Sienkiewicza oraz Ogrodowej gotowe na początku grudnia

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Zaktualizowano 
Zakończenie pierwszego etapu przebudowy ul. Sienkiewicza od al. Piłsudskiego do ul.Tuwima planowano pod koniec października. Teraz jest mowa o początku grudnia.

Również na początku grudnia powinna zakończyć się rewitalizacja ul.Ogrodowej od ul.Zachodniej do ul. Gdańskiej. Nadal rewitalizowana jest ul.Wschodnia pomiędzy ulicami Jaracza a Północną. Na odcinku od ul. Północnej do ul. Rewolucji 1905 r. najwięcej się dzieje - położono asfaltową nawierzchnię, układane są chodniki, powstają,wyniesione przejścia dla pieszych. Na odcinku od ul.Jaracza do ul. Północnej dopiero pod koniec roku ma ruszyć część drogowa prac (w międzyczasie okazało się, że m.in. trzeba będzie wzmocnić fundamenty jednej z kamienic lub ją wyburzyć, co opóźnia zakończenie prac podziemnych). Rewitalizacja ul.Wschodniej zakończy się dopiero w przyszłym roku. Również w tym roku gotowe mają być rewitalizacje parków Moniuszki oraz Sienkiewicza.
W przyszłym roku drogowcy planują kolejne rewitalizacje ulic - najpierw ruszą prace na ul. Próchnika od ul. Zachodniej do ul. Piotrkowskiej i ul. Rewolucji 1905 r. od ul. Piotrkowskiej do ul. Kilińskiego. Rozpocząć ma się także przebudowa ul. Zachodniej od ul. Ogrodowej do ul. Legionów (w kolejnym etapie przebudowana będzie od ul. Legionów do ul. Próchnika) oraz drugi etap remontu ul. Sienkiewicza od ul.Tuwima do ul. Narutowicza.
W przyszłorocznych planach jest także rewitalizacja ul. Nowomiejskiej od pl. Wolności do ul. Północnej, Pomorskiej od ul. Kilińskiego do pl. Wolności czy ul. Ogrodowej wraz z ul. Północną od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej. Większość z nich jest w trakcie projektowania, w tym rewitalizacja pl. Wolności - ale tu prace ruszą najwcześniej w 2021 r

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie