Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fotoradar w Woli Zaradzyńskiej pod Łodzią robi zdjęcia powyżej 60 km/h

Lila Sayed
Lila Sayed
Ile zdjęć w ciągu kilkunastu dni, bo tyle działa fotoradar przy drodze krajowej nr 41 w Woli Zaradzyńskiej (gm. Ksawerów), zrobiło urządzenie piratom drogowym? Nie wiadomo. Jak informuje wydział komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, statystyki dotyczące zarejestrowanych naruszeń prowadzone są w okresach kwartalnych. A to oznacza, że będzie można podsumować prace ksawerowskiego prędkościomierza dopiero w połowie października. Czytaj na następnej stronie, jaki błąd kierowcy dopuszcza urządzenie
Ile zdjęć w ciągu kilkunastu dni, bo tyle działa fotoradar przy drodze krajowej nr 41 w Woli Zaradzyńskiej (gm. Ksawerów), zrobiło urządzenie piratom drogowym? Nie wiadomo. Jak informuje wydział komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, statystyki dotyczące zarejestrowanych naruszeń prowadzone są w okresach kwartalnych. A to oznacza, że będzie można podsumować prace ksawerowskiego prędkościomierza dopiero w połowie października. Czytaj na następnej stronie, jaki błąd kierowcy dopuszcza urządzenie UG w Ksawerowie
Ile zdjęć w ciągu kilkunastu dni, bo tyle działa fotoradar przy drodze krajowej nr 41 w Woli Zaradzyńskiej (gm. Ksawerów), zrobiło urządzenie piratom drogowym? Nie wiadomo. Jak informuje wydział komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, statystyki dotyczące zarejestrowanych naruszeń prowadzone są w okresach kwartalnych. A to oznacza, że będzie można podsumować prace ksawerowskiego prędkościomierza dopiero w połowie października.

Wiadomo natomiast, że fotoradar dopuszcza błąd kierowcy do 10 km/h. Czyli wyzwala się, gdy kierowca jedzie z prędkością powyżej 60 km/h.

Tylko w dniu testowym (urządzenie było testowane 13 sierpnia przez 24 godziny) „pstryknął” 106 zdjęć. Jeśli taki poziom naruszeń miałby się utrzymać, do dzisiaj prędkościomierz upolowałby ponad tysiąc kierowców!

Jak informuje GITD, fotoradar rejestruje naruszenia pojazdów nadjeżdżających.

Nowy fotoradar na ulicach Łodzi zacznie działać lada dzień ZDJĘCIA

Jak wygląda procedura mandatowa?

Do właściciela pojazdu, którego uwiecznił fotoradar, wysyłana jest korespondencja ze zdjęciem oraz trzy rodzaje oświadczenia - właściciel przyznaje się do wykroczenia i przyjmuje lub odmawia przyjęcia mandatu, właściciel wskazuje osobę, która kierowała, albo nie wskazuje tylko bierze winę na siebie. Właściciel wypełnia jedno z nich i odsyła GITD.

Ksawerowski fotoradar pojawił w Woli Zaradzyńskiej w grudniu ubiegłego roku. Siedem i pół miesiąca trwało uruchomienie go. Jak twierdzą funkcjonariusze, opóźnienie spowodowała zwłoka energetyków, którzy miesiące przyłączali go.

Urządzenie stanęło między remizą OSP a szkołą podstawową w Woli Zaradzyńskiej. Postawiono go właśnie w tym miejscu ze względu na dużą liczbę wypadków. W ciągu kilku ostatnich lat doszło w tym miejscu do kilku śmiertelnych wypadków i serii zdarzeń drogowych, w których ranni zostali uczestnicy. Przyczyną aż 30 z nich była nadmierna prędkość.

Przypominamy, że za jazdę z prędkością przekraczającą dopuszczalną wartość o 50 km/h, policjanci zabierają prawo jazdy. Poniżej tej wartości - grozi mandat.

Zobacz też; Rozpędzone bmw uderza w przystanek autobusowy

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany