Floyd Mayweather zarobił 32 miliony dolarów w 36 minut! [WIDEO]

ŁŻ
W klasyfikacji najlepiej zarabiających sportowców świata zajmuje pierwsze miejsce. O swoją pozycję Floyd Mayweather martwić się nie musi, bowiem za ostatnią walkę zainkasował 32 miliony dolarów. Tyle miał zagwarantowane w kontrakcie.

Floyd Mayweather zachował status niepokonanego - wygrał wszystkie z 46 dotychczasowych walk. W ostatnim pojedynku pokonał na punkty Marcosa Maidanę, choć zwycięstwo to przyszło mu z wielkim trudem. Amerykanin kibiców w tym starciu na kolana nie powalił, ale za to z nóg zbija fanów kwota, jaką zarobił pięściarz za tę walkę. Otóż kontrakt gwarantował mu wynagrodzenie w wysokości 32 milionów dolarów. Walka natomiast trwała 36 minut.

Na 32 milionach licznik się jednak na pewno nie zatrzyma. Amerykanin otrzyma również pokaźną sumę z zysków z transmisji w systemie pay-per-view. Spekuluje się, że mogą one wynieść nawet ponad 30 milionów dolarów!

- 32 miliony za 36 minut pracy. Czekam na liczby z PPV, aby zgarnąć kolejne 38 milionów. W sumie powinno być około 70 milionów - pochwalił się na Twitterze Mayweather.

Zwycięstwo Amerykanina nie było jednak bardzo przekonujące, o czym świadczy choćby punktacja sędziowska: 114-114, 116-112 i 117-111. Z werdyktem nie zgadza się m.in. były polski pięściarz Paweł Skrzecz.

- Przy takiej walce remis byłby sprawiedliwy. Moim zdaniem jednak Maidana tę potyczkę wygrał - powiedział wprost Skrzecz.

Agencja TVN/x-news

Materiał oryginalny: Floyd Mayweather zarobił 32 miliony dolarów w 36 minut! [WIDEO] - Dziennik Bałtycki