Finał mistrzostw Polski siatkarek. ŁKS Commercecon pokonał Grot Budowlanych

hof
W pierwszym finałowym spotkaniu mistrzostw Polski siatkarek ŁKS Commercecon pokonał 3:2 Grot Budowlani.

Pierwszy mecz o mistrzostwo Polski nie zawiódł. Obydwie drużyny rozegrały dobre zawody i na pewno kibice nie nudzili się w Sport Arenie. Zawodniczki Grot Budowlani walczyły dzielnie, ale to ŁKS Commercecon zszedł z parkietu zwycięski i to siatkarki tego klubu prowadzą 1:0 w rywalizacji o mistrzostwo Polski.

W pierwszym secie krótko prowadziły ełkaesianki, ale potem inicjatywę przejęły Budowlane i wygrywały 12:10, 14:11 i 17:12. Później podopieczne trenera Michała Maska zmniejszyły prowadzenie rywale do dwóch punktów 15:17, ale odpowiedź drużyny gości była mocna i zrobiło się 19:15 dla Budowlanych, które wygrały ostatecznie seta do 22.

Początek drugiej partii rozpoczął się od dominacja Budowlanych. Zespół trenera Błażeja Krzyształowicza prowadził 3:0, 5:3 i 7:4. Jednak ełkaesianki poderwały się do walki i objęły jednopunktowe prowadzenie. Szkoleniowiec Budowlanych wziął czas i cenne uwagi pomogły. Zespół gości znów wyszedł na prowadzenie 14:11, a następnie 18:16. Końcówka seta przyniosła duże emocje. ŁKS walczył zaciekle i objął prowadzenie 22:21 i ostatecznie wygrał go 29:27!

Trzecie partia ponownie zaczęła się od prowadzenia Budowlanych, ale ŁKS szybko wyrównał na 4:4, lecz rywalki nie pasowały i znów prowadziły (10:7, 12:9 i 16:13). Gospodynie także były waleczne i dlatego doprowadziły do remisu 16:16, a po chwili objął prowadzenie 17:16. Jednak końcówka tej części gry należała do Budowlanych, które triumfowały do 21.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenie ełkaesianek 3:0, ale po kilku minutach walki zrobiło się 7:7. Za chwilę ŁKS prowadził 11:9, a następnie 17:10. Podopieczne trenera Michala Maska nie roztrwoniły już przewagi. Wygrały do 20.

O zwycięstwie decydował tie-break. W tej odsłonie ełkaesianki nie pozostawiły rywalkom złudzeń i pewnie wygrały do 7.

ŁKS Commercecon - Grot Budowlani 3:2 (22:25, 29:27, 21:25, 25:20, 15:7)

MVP: Izabela Kowalińska.

ŁKS Commercecon: Wójcik M., Bociek, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Wójcik A., Bidias, Strasz (libero) oraz Muhlsteinova, Kowalińska, Szczyrba, Korabiec.

Grot Budowlani: Stoltenborg, Brakocević, Pencova, Śmieszek, Twardowska, Bączyńska, Stenzel (libero) oraz Urban, Stysiak.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.