Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 11godz.
  • 37min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Finał ekstraligi rugby zostanie rozegrany 24 czerwca

BART
W ostatnich meczach Budowlanych z Ogniwem emocji nie brakowało
W ostatnich meczach Budowlanych z Ogniwem emocji nie brakowało łukasz kasprzak
W sobotę (17.35) rugbyści Master Pharm zmierzą się w Łodzi z Ogniwem Sopot. Wiadomo już, że finał ekstraligi odbędzie się 24 czerwca (piątek) o 18.30.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu na stadionie Miejskim przy al. Unii są podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego.

Nie tylko dlatego, że to właśnie oni zajmują pierwsze miejsce w tabeli, podczas gdy sopocianie plasują się na trzeciej pozycji. Po prostu dyspozycja Budowlanych w ligowych meczach w tym roku jest wręcz imponująca. Wyraźnie widać, że trafili z formą. Może nie jedynym, ale na pewno największym obecnie zmartwieniem łodzian wydaje się być to, żeby tak jeszcze pozostało przez najbliższe dwa tygodnie.

W tym sezonie obie drużyny rywalizowały z sobą już trzykrotnie w starciach o punkty. Zaczęło się od triumfu sopocian, którzy wygrali na własnym stadionie 34:20 (24:13). Później jednak górą byli już łodzianie. Zwycieżyli 39:0 (19:0) nad Bałtykiem oraz 18:6 (5:3) przy al. Unii.

- Nie lekceważymy Ogniwa - przekonuje trener Szyburski. - To by się mogło zemścić. Sytuacja kadrowa w drużynie jest całkiem niezła. Pewnie, że boli nas absencja leczącego kontuzję Patryka Reksulaka, ale po prostu musimy sobie z tym poradzić. W czwartek będziemy już ćwiczyć na stadionie miejskim. Wierzymy, że spragnieni dobrego rugby kibice pomogą nam wyjątkowo licznie.

Wyjaśniło się już, że tym roku finał ekstraligi (między Budowlanymi a Lechią) odbędzie się 24 czerwca (piątek, 18.30) i będzie transmitowany na żywo w Polsacie Sport News. Zarówno gdańszczanie (wicelider), jak i łodzianie chcieliby zorganizować mecz o złoty medal u siebie (to chyba nikogo nie dziwi). Żadna z ofert nie zebrała jednak wymaganej większości w zarządzie PZR. O tym, kto będzie gospodarzem finału zadecyduje więc wyższe miejsce w tabeli po tej rundzie rozgrywek.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM 7 korzyści wynikających z jedzenia jabłek (autor x.news/Agencja TVN)