FILMTERACTIVE 2019

MM

Nowe Narracje Wizualne / New Visual Narratives

7-8 października, Szkoła Filmowa w Łodzi – Targowa 61/63

Transformacja cyfrowa nabiera tempa – to, co było niewyobrażalne wczoraj, dzieje się dziś, a jutro przejdzie do historii. Nowe technologie to nowe możliwości produkcji i dystrybucji contentu. To także nowe metody angażowania odbiorców. Jak zmienia się współczesny krajobraz medialny w wyniku rozwoju nowych form narracji? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać już w dniach 7-8 października podczas 9. edycji festiwalu Filmteractive w Szkole Filmowej w Łodzi.

Wydarzenie składa się z konferencji „Nowe narracje wizualne” współtworzonej przez Laboratorium Narracji Wizualnych przy Szkole Filmowej w Łodzi. Podczas wykładów opowiemy o ewolucji form narracji wizualnej we współczesnym krajobrazie medialnym, w czasie rewolucji cyfrowej. Zapraszamy zarówno studentów twórczych kierunków jak i profesjonalistów na wystąpienia uznanych artystów, ekspertów i badaczy z całego świata oraz do wzięcia udziału w dyskusji z nimi nad zmieniającą się pod wpływem technologii narracją wizualną.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, ale wymaga rejestracji na stronie www.filmteractive.eu Warto to zrobić z wyprzedzeniem czasowym w związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem i ograniczoną ilością miejsc.

Drugim z elementów jest „Strefa Innowacji” – interaktywna ekspozycja, umożliwiająca poznanie i doświadczenie najnowszych osiągnięć technologii (VH, AR), wpływających na zmiany w procesach tworzenia i doświadczania treści. Na wystawie zostaną zaprezentowane najciekawsze przykłady ich wykorzystania w filmie i w reklamie, specjalnie wyselekcjonowane przez ekspertów ze Szkoły Filmowej, interaktywne i innowacyjne projekty łączące technologię ze sztuką. Kuratorami przeglądu są Jacek Nagłowski oraz Marcin Marczyk.

Interaktywne:

Sufferosa – The Kissinger Twins (Polska)

Sublimation – Karolina Markiewicz & Pascal Piron (Luksemburg)

Drawing Room, Temporary Contract, Love Radio Rwanda – Sara Kolster (Holandia)

Time Song (fragment Key To Time), Toxicity – Roderick Coover (USA)

Mechanical Souls – Gaëlle Mourre (Wielka Brytania/Francja)

Bodyless - Hsin-Chien Huang (Taiwan)

Innowacyjne:

MOCAP (Polska)

Virtual House (Polska)

ActumLab (Polska)

ArtShare (Polska)

TVN Discovery (Polska)

Trzeci element to „Czasoprzestrzenie 2019” – przegląd najciekawszych produkcji VR z całego świata, w tym premier z takich festiwali jak Sundance, Wenecja czy Tribeca.

Projekty, które zostaną pokazane to:

→ Szepty - Jacek Nagłowski (Polska) → Limbo - Shehani Fernando (Wielka Brytania)

→ The Last Chair - Jessie van Vreden i Anke Teunissen (Holandia)

→ The Real Thing - Benoit Felici i Mathias Chelebourg (Francja)

→ The Passanger - Isobel Knowles & Van Sowerwine (Australia)

→ The Bridge - Nikita Shalleny (Ukraina)

→ -22,7C - Jan Kounen, Molécule & Amaury La Burthe (Francja)

→ Bloodless - Gina Kim (USA)

→ The Equator – Nicolas Jolliet (Francja)

→ Stellar Entangelment – The Kissinger Twins & Instytut B61 (Polska)

→ Time Song (fragment Key To Time) – Roderick Coover (USA)

Organizatorzy: Fundacja Media Klaster, Szkoła Filmowa w Łodzi

Instytucja finansująca: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy strategiczni: Miasto Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Welcome | Digital Services

Partnerzy: vnLab – Laboratorium Narracji Wizualnych, Screen Lovers, SAR – Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej, Innovation 2019, Fundacja Digital Poland, Festiwal Cyfryzacji, IAB Polska, MIPTV, EC1, Łódź Film Commission

Konferencja „Nowe Narracje Wizualne” jest współfinansowana ze środków programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019 - 2022 nr projektu 023/RID/2018/19.

Wideo