Ferencvaros Budapeszt-TME SMS 0:2. Cenne zwycięstwo łódzkich piłkarek na Węgrzech

Pierwszą bramkę dla łodzianek strzeliła Ernestina Abambila
Pierwszą bramkę dla łodzianek strzeliła Ernestina Abambila krzysztof szymczak
Występujące w ekstralidze piłkarki nożne TME SMS miały w sobotę okazję rozegrać ciekawy sparing. Łodzianki zmierzyły się bowiem na Węgrzech z Ferencvarosem Budapeszt.

Wicelider polskiej ekstraligi zwyciężył 2:0 (1:0).

Pierwszego gola dla drużyny prowadzonej przez trenera Marka Chojnackiego zdobyła w 24 minucie pochodząca z Ghany Ernestina Abambila, czyli popularna ,,Tina". Natomiast w 47 minucie do siatki trafiła Oliwia Malesa

Warto przy tym podkreślić, że łodzianki musiały sobie radzić w Budapeszcie bez kilku podstawowych zawodniczek, które zaraziły się koronawirusem. Mowa o: Zieniewicz, Jedlińskiej, Grzybowskiej, Konat, Gąsieniec oraz Piórkowskiej.

Drużyna Chojnackiego jest tuż po zgrupowaniu w Kleszczowie, gdzie naprawdę ciężko pracowała.

12 lutego (sobota, 14) TME SMS zagra w Łodzi z Górnikiem Łęczna

Nasz zespół wznowi zmagania o punkty w weekend 5-6 marca. Rywalem będzie Śląsk Wrocław, a mecz odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Natomiast w weekend 12-13 marca łodzianki po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się w lidze przed własnymi kibicami (podejmą wówczas Tarnovię Tarnów).

TME SMS: I połowa: Szperkowska - Bałdyga, Lichwa, Yurina, Kolis - Rohn, Domin, Abambila, Rędzia - Kopińska, Filipczak. II połowa: Niedzielska - Bałdyga, Yurina, Domin, Rędzia - Malesa, Abambila, Magda, Olkiewicz - Kopi, Rohn.