Feederowe zawody wędkarskie o mistrzostwo koła brzezińskiego Polskiego Związku Wędkarskiego

Karolina Brózda
W Bogdance odbyły się feederowe zawody wędkarskie o mistrzostwo koła brzezińskiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Do sobotnich zawodów przystąpiło łącznie 13 zawodników podzielonych na dwie kategorie wiekowe: do 20 lat i powyżej lat 20. Zawodnikom wystarczyło zaledwie pół godziny na przygotowanie ustalonych w drodze losowania stanowisk i można było rozpocząć wędkarskie zmagania metodą feederową. Jest to jedna z technik gruntowych łowienia ryb i polega na wykorzystaniu mocowanego na żyłce koszyczka zanętowego, przez co branie nawet najmniejszej ryby sygnalizowane jest drganiem cienkiej szczytówki wędki.

Po czterech godzinach łowienia można było komisyjnie zważyć ryby i podsumować wyniki.
W kategorii do 20 lat zwyciężył Andrzej Adamski, który złowił ryby o łącznej masie 3,020 kilograma. Wyprzedził on Macieja Miazka, który złowił ryby o wadze 1,6 kilograma. Wśród starszych zawodników zwyciężył Robert Staniszewski, który złowił blisko 4,3 kilograma ryb. 41-letni mechanik należący do PZW od 25 lat złowił wymiarowego karpia, leszcze, kilka płotek i złocistego karasia. Kolejne miejsca zajęli Łukasz Matuszewski (1,980 kg) i Łukasz Poździej, który przegrał o symboliczną jedną płotkę.

Zwycięzcy z rąk prezesa brzezińskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego Bronisława Poździeja otrzymali pamiątkowe puchary.