Barcelona z przekonującym zwycięstwem. Lewandowski zdobył pięknego gola

Jakub Jabłoński
PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA
Barcelona z Robertem Lewandowskim przekonująco wygrała z Rayo Vallecano w przedostatniej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Na półmetku rozgrywek piłkarzy "Dumy Katalonii" wskoczyli na drugie miejsce, a w niedzielnej rywalizacji polski napastnik popisał się pięknym uderzeniem na początku meczu. Poza nim dwukrotnie na listę strzelców wpisał się zmiennik Pedri. Lewandowski zszedł z boiska w 79. minucie i zmienił go Vitor Roque.

Barcelona - Rayo Vallecano 3:0

Początek meczu z Rayo Vallecano dla podopiecznych Xaviego Hernandeza był piorunujący. A przede wszystkim szybką bramkę zdobył Robert Lewandowski. Napastnik z Polski popisał się efektownym, a zarazem instynktownym uderzenim z woleja po wrzutce Lamine Yamala. Skrzydłowy zabawił się z obrońcami na prawej stronie.

Młodziutki Hiszpan zszedł do prawej nogi i posłał piłkę niemalże na milimetry do kapitana reprezentacji Polski. Ustępującemu królowi strzelców z zeszłego sezonu nie zostało już nic innego jak po prostu uderzyć mocno, a zarazem precyzyjnie prosto do siatki golkipera rywali. Barcelona tym samym od 3. minuty prowadziła z Rayo Vallecano i wskoczyła na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Robert Lewandowski z pięknym trafieniem

- Perfekcja, perfekcja w przyjęciu i wykończeniu. Trzecia minuta meczu i Polak otwiera wynik rywalizacji. Nieco ponad 120 sekund potrzebował Robert Lewandowski żeby otworzyć nam wynik tego spotkania - emocjonowali się komentatorzy Eleven Sports na początku niedzielnego starcia.

Po pierwszej części ostatniego w tym sezonie spotkania Barcelona na wzgórzu Montjuic schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. A Lewandowski tym bardziej będzie miał chrapkę na kolejne trafienia przeciwko niżej notowanemu rywalowi. Do liderującego Artema Dovbyka w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców tracił trzy trafienia. Po niedzielnym spotkaniu Villarrealu z Realem Madryt Alexander Sorloth prześcignął wspomnianą dwójkę. Norweg zdobył cztery trafienia w jednym meczu.

Koncert Barcelony w drugiej połowie. Pedri bohaterem

Rayo w drugiej cześci spotkania nie zamierzało składać broni. Swoją świetną okazję miał napastnik Sergio Camello. Bramkarz gospodarzy meczu na stadionie olimpijskim - Marc-Andre Ter Stegen jednak zdołał skutecznie interweniować. Później niewiele wynikało z gry jednych i drugich. Dobrą sytuację miał Fermin Lopez, który niesygnalizowanym mocnym strzałem spróbował zaskoczyć golkipera rywali. Strzał Hiszpana został przeniesiony nad poprzeczką.

"Dumie Katalonii" jednak udało się podwyższyć prowadzenie. Hiszpan Pedri sfinalizował składną akcję swoich kolegów na połowie przyjezdnych. Młody pomocnik popisał się mocnym strzałem i podobnie do Lewandowskiego z pierwszej połowy skończył akcję uderzeniem z woleja.

PAP/EPA/Marta Perez

Kilka minut później również Pedri znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pomocnik wygrał pojedynek szykościowy z obrońcą Rayo i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał golkipera. 21-latek w trzy minut zdobył dwie bramki.

W ostatniej kolejce tego sezonu Barcelona zmierzy się jeszcze z Sevillą. Początek meczu w sobotę 25 maja o godzinie 21:00. Będzie to jeszcze jedna okazja na doszlifowanie swojego dorobku bramkowego przez Roberta Lewandowskiego. Już teraz jednak jego koledzy mogą być pewni występu w Superpucharze Hiszpanii. Barcelona wskoczyła na drugie miejsce tabeli i ma cztery punkty przewagi nad trzecią Gironą.

• Bramki: Robert Lewandowski 3', Pedri 72', 75'
  • Żółte kartki: Lamine Yamal 10', Raphinha 31', Pau Cubarsi 37' - Abdul Mumin 23', Oscar Valentin 50'
  • Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)
  • Stadion: Olimpic Lluis Companys
Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...