Fatalna końcówka. Porażka koszykarek Widzewa

Koszykarki Widzewa przegrały ligowy mecz, choć przez jego większą część prowadziły

Mecz dobrze rozpoczął się dla Widzewa. Po rzucie Rzeźnik za trzy punkty łodzianki prowadziły 14:7. Dobra gra Pawlak (11 punktów pierwszej kwarcie) wystarczyła na to, żeby Widzew utrzymywał kilkupunktową przewagę.
W drugiej kwarcie widzewianki nadal kontrolowały grę. Łatwo dochodziły do czystych sytuacji rzutowych. Po celnym rzucie za trzy punkty Rozwadowskiej przewaga znów wzrosła do siedmiu oczek. Kolejny celny rzut za trzy, tym razem Bednarek, potem za dwa punkty Rozwadowicz i prowadzenie łodzianek wynosiło już 11 punktów.
Na minutę przed końcem rzucie Pawlak na tablicy widniał wynik 48:36. Rywalki zmniejszyły tę przewagę, ale Widzew prowadził. Jak najbardziej zasłużenie. Na 7 prób za trzy punkty łodzianki pomyliły się tylko raz.
Fatalny początek trzeciej kwarty w wykonaniu łodzianek sprawił, że przewaga zmalała do pięciu punktów. Widzewianki zaczęły grać bardzo nerwowo, gubiąc piłkę lub podając ją niedokładnie. Nic dziwnego, że nieomal cały kapitał został roztrwoniony. Dobrze, że udaną akcją zakończyła tę fazę gry Pawlak.
W czwartej odsłonie pojedynku trwała wymiana ciosów. Skuteczniejsze były torunianki. Przewaga gospodyń topniała w oczach. Kibice łapali się za głową, gdy łódzkie zawodniczki pudłowały w dogodnych sytuacjach podkoszowych. Po celnym rzucie Dixon przewaga łodzianek na trzy minuty przed końcem zmalała do jednego punktu. Pół minuty później Energa doprowadziła do remisu (69:69), a celnie wykonany rzut wolny przez Dosty dał toruniankom prowadzenie na 1minutę i 12 s przed końcem. Łodzianki miały szansę odrobić straty, ale nie były w stanie skutecznie wykończyć kilku akcji. Ostatnie słowo należało do torunianek. Dixon wykorzystała rzuty wolne. Punkt dodała Vrdoljak. Łodzianki miały rzuty wolne i piłkę, ale Tomiałowicz tylko raz trafiła do kosza. Celne rzuty Dosty dały zespołowi gości zwycięstwo.

Widzew - Energa Toruń 71:75
(25:19, 23:20, 12:16, 11:20)
Widzew: Pawlak 17 (4 zbiórki), Crook 15 (9), Bednarek 11 (6, 3 astysty), Tomiałowicz 9 (2, 3), Rozwadowska 7 (3), Booth 8 (8), Rzeźnik 3
Energa: Walich 13 (5), Idczak 15 (4, 4), Tłumak 13 (4), Dixon 15 (7, 3), Dosty 10 (9), Gulak-Lipka 4, Vrdoljak 3, Ratajczak 2