Fashion Week z komornikiem [zdjęcia]

rs
Na FashionPhilosop-hy Fashion Week Poland czwartek powinien być pierwszym dniem pokazów. Czarna środa postawiła jednak imprezę pod znakiem zapytania.

Zamiast prób z modelkami w Hali Expo przy Stefanowskiego 30 ulokowała się ekipa pięciu komorników sądowych. Czekali na organizatorów Irminę Kubiak i Jacka Kłaka i... gotówkę, którzy podobno rozpoczęli gwałtowne zdobywanie pieniędzy. O jaką sumę chodzi? Dla kogo? Komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zgierzu Czesław Kosiada tego nie zdradza. Mówi tylko, że jeśli impreza się odbędzie, to z komorniczą obecnością.

Na pieniądze zadeklarowane w umowie wstępnej (ponad 100 tys. zł) czekało też kierownictwo Hali Expo. Przedstawiciel prezesa (zastrzegł niepodawanie nazwiska) powiedział, że jeśli nie wpłyną, to modowego święta nie będzie, bo organizatorzy nie należą do tych, od których później daje się je wyegzekwować.

W hali ekipa techniczna próbowała budować jakieś boksy. Fashion zawsze pachnie prowizorką i przygotowania trwają do ostatniej chwili. Tym razem pachnie klęską. Od tych, co czekają na pieniądze, usłyszałam, że raczej trudno mieć nadzieję, że czternasta edycja się odbędzie. UMŁ wydał komunikat z informacją, że żąda natychmiastowych wyjaśnień, przypomina, że na przeprowadzenie dwóch edycji festiwalu w 2016 zarezerwowało w budżecie 2 miliony złotych i że „jeżeli z jakichkolwiek powodów, leżących wyłącznie po stronie organizatorów, nie dojdzie do realizacji umowy, miasto podejmie wszelkie możliwe kroki mające na celu zabezpieczenie środków publicznych zarezerwowanych na organizację FashionPhilosophy Fashion Week Poland”.

Jak mówi Bartłomiej Wojdak , dyrektor Biura Promocji i Turystyki, jeśli nie uda się natychmiast rozwiązać problemów i nie dojdzie do imprezy, to jesienią będzie realizowany nowy projekt.

O finansowych zawirowaniach wokół Fashion głośno od dawna. Czy trzeba było poczekać aż do takiej afery? Szkoda marki. I wstyd.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016. JĘZYK OBCY [ODPOWIEDZI Z JĘZYKA OBCEGO, ARKUSZE]
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016. JĘZYK OBCY [ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016: ANGIELSKI, NIEMIECKI PODStaWOWY [ODPOWIEDZI]
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
KIEDY WYPŁATY 500 ZŁ NA DZIECKO? KIEDY PIENIĄDZE 500 PLUS?
KOMUNIA 2016. CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ CHŁOPCU, CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ DZIEWCZYNCE
500 zł na dziecko, od kiedy 500 zł na dziecko, są już wnioski

[ZOBACZ TEŻ FILM Policjant po służnie wyłuszał kredyty (autorx.ews/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Policjant po służnie wyłuszał kredyty (autorx.ews/TVN24)