Falstart Widzewa. Wicelider I ligi musiał uznać wyższość trzecioligowca

Piłkarze Widzewa mają za sobą pierwszy tegoroczny sparing. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia przegrali 1:3 z trzecioligową Siarką Tarnobrzeg.

Choć to tylko sparing, to jednak wiceliderowi pierwszej ligi nie przystoi wysoko przegrywać z zespołem rywalizującym dwie klasy niżej. Zawodnicy Siarki pokazali widzewiakom, tym walczącym po przerwie, że ambicją i pomysłowością możne wiele zdziałać na boisku. Dublerzy łódzkiej drużyny wyraźnie zawiedli.

Pierwsze dwa kwadranse spotkania należały do gospodarzy. Widzew miał przewagę w polu, ale kiepsko było ze skutecznością.
W 35 minucie goście przeprowadzili groźną akcję, przy biernej postawie widzewskiej defensywy, ale na wysokości zadania stanął Konrad Reszka.

Pięć minut później Stefaniak nie wykorzystał rzutu karnego dla gości. Sto dwadzieścia sekund później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, ujrzał Marek Hanousek. Widzewiak nie zszedł jednak z boiska, bowiem trener Siarki, dobrze znany kibicom łódzkiej drużyny Sławomir Majak (w barwach RTS grał w Lidze Mistrzów oraz zdobył mistrzostwo Polski w 1997 roku), poprosił arbitra, by jednak pozwolił grać zespołom w pełnych składach. Po chwili drużyna Siarki prowadziła. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Jacenko. Dwie minuty później był remis. Ładną akcję przeprowadził Daniel Villanueva i precyzyjnie zagrał w pole karne do Karola Danielaka, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości.

W drugiej części spotkania, na boisku pojawiła się nowa jedenastka, jakość gry łodzian wyraźnie spadła. Goście wykorzystali to w 59 minucie. Na listę strzelców wpisał się Agudo. W 77 minucie, po ostrym zagraniu rywala, zszedł z boiska Michalski. Widzewiak utykał i szkoleniowiec nie chciał ryzykować pogłębienia urazu. Trzy minuty później znów widzewiacy fatalnie zagrali w defensywie. Chwałowski w polu karnym faulował rywala i sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Agudo.

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)

0:1 - Jacenko (42), 1:1 - Danielak (44), 1:2 - Agudo (59), 1:3 - (81, Agudo, karny).
Widzew, I połowa: Reszka – Zieliński, Stępiński, Tanżyna, Gołębiowski – Danielak, Hanousek, Kun, Villanueva – Guzdek, Kita

Widzew, II połowa: Wrąbel – Owczarek, Nowak, Dębiński, Michalski (77, Zawadzki ) – Zawadzki (73 Malec), Chwałowski, Letniowski, Karasek – Montini, Machałek

Według pierwotnego planu widzewiacy mieli rozegrać dziś dwa sprawdziany - z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki i trzecioligową Siarką Tarnobrzeg. Potem jednak zmieniono koncepcję rozegrania sparingów i miał odbyć się trójmecz ze spotkaniami po 45 minut każde. Jednak wczoraj klub z Grodziska Mazowieckiego poinformował, że w drużynie pojawił się covid i zespół nie przyjedzie do Łodzi.