Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 08godz.
  • 59min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Express od... listonosza. Na pocztę po paczkę i gazety [WYWIAD]

Rozmawiał Mirosław Malinowski
Urząd Pocztowy przy al. Kościuszki 7 przeszedł gruntowną modernizację.
Rozmawiamy z dyrektor regionu sieci Poczty Polskiej w Łodzi, Lucyną Prygiel-Augustyniak. Poczta Polska ma 464 placówki w regionie, w tym 125 w Łodzi.

Od kilku dni na każdej placówce pocztowej w Łodzi i regionie można kupić „Express Ilustrowany”. Skąd taki pomysł?

Zależy nam na wypromowaniu placówek pocztowych jako nowego kanału dystrybucji prasy. Jesteśmy częścią społeczności lokalnej i chcemy, by za naszym pośrednictwem klienci mogli mieć jak najszerszy dostęp do regionalnej prasy i lokalnych informacji. Sama jestem czytelniczką regionalnych gazet - w tym „Expressu Ilustrowanego”.

A czy można liczyć na dostawę gazety przez listonosza?

Oczywiście. Nasi klienci, którzy będą chcieli kupić prasę lokalną za pośrednictwem poczty, wcale nie muszą wychodzić z domu - gazetę może przynieść im listonosz. A i prenumeratę można zamówić i w placówce pocztowej, i u listonosza. To standard. Każdy z nich codziennie dociera do klientów w swoim rejonie i nie tylko dostarcza im przesyłki, ale można także u niego nadać list, dokonać wpłaty albo kupić znaczek.

Placówki pocztowe też już nie zajmują się tylko przekazywaniem listów i paczek...

Dzisiejsza Poczta Polska to bardzo szeroka gama usług. Oprócz tych pocztowych, realizowanych sposobem tradycyjnym, jak i w formie elektronicznej, bankowych i ubezpieczeniowych, w każdej placówce prowadzona jest sprzedaż różnych drobnych towarów. Głównym asortymentem są: koperty, kartki i karnety świąteczne i okolicznościowe, artykuły piśmiennicze i biurowe. A w ramach akcji „Tydzień z prasą regionalną” wyłącznie na poczcie można teraz kupić trzy części książki „Ojciec Grande: przepisy na zdrowe życie”.

A jakie artykuły cieszą się największym „wzięciem”?

Ostatnio w regionie łódzkim szczególnym zainteresowaniem cieszą się... skrzynki pocztowe. Od 1 stycznia 2013 r. jest obowiązek ich posiadania przez właściciela każdej posesji. I można je kupić właśnie napoczcie, albo zamówić, a potem odebrać za pośrednictwem listonosza.


A jak Poczta Polska rywalizuje z konkurencją?

Poczta Polska to nie tylko blisko 460 lat tradycji i zaufanie, ale i rozbudowana sieć placówek pocztowych, której nie ma nikt inny. Zgodnie z przepisami, placówka pocztowa na terenach wiejskich musi przypadać na co najmniej 85 km kw., a w mieście na 6 tys. mieszkańców. W naszym regionie jest ich 464 - 291 w miastach (w tym 125 w Łodzi) i 173 na wsi.

Zakupy przez internet zwiększyły liczbę wysyłanych paczek. Co na to Poczta Polska?

Widzimy tę tendencję i na bieżąco reagujemy. Unikatową przewagę konkurencyjną Poczty Polskiej ma zapewnić wielokanałowy dostęp odbiorców do naszych usług. Dziś klienci oczekują jak najszerszego wyboru sposobu otrzymania przesyłki. Odpowiedzią na to, jest rozwój punktów odbioru nie tylko w placówkach pocztowych, ale i na stacjach paliw oraz w urządzeniach samoobsługowych - w Łódzkiem są one już w Wieluniu, Sieradzu i Bełchatowie. A w całym kraju klienci poczty mają do dyspozycji ponad 5 tys. punktów odbioru przesyłek. Udostępniliśmy opcję odbioru przesyłek kurierskich i paczkowych w placówkach pocztowych oraz na blisko 1000 stacji paliw Orlen, czynnych 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Nowoczesność przy 460 latach tradycji

Poczta Polska może poszczycić się już niemal 460-letnią tradycją. Jako narodowy operator pocztowy chce sprostać oczekiwaniom klientów i pojawiającym się trendom rynkowym. Dlatego w ostatnich latach znacznie ułatwiła klientom korzystanie ze swych usług. Standardem są rozwiązania dostępne przez internet tj.: elektroniczny nadawca, śledzenie przesyłek, zakup e-znaczka, elektroniczne awizo i potwierdzenie doręczenia oraz wysłanie neokartki.

15 MAJA 2016. JAK SĄ CZYNNE SKLEPY W ŚWIĘTO. CZYNNE SKLEPY ŁÓDŹ. ZIELONE ŚWIĄTKI SKLEPY

EUROWIZJA 2016 WYNIKI, WYNIKI EUROWIZJI 2016 SZPAK EUROWIZJA EUROWIZJA 2016 MICHAŁ SZPAK

KTÓRE SKLEPY SĄ DZIŚ (15 MAJA)CZYNNE SKLEPY CZYNNE W ZIELONE ŚWIĄTKI

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Powyrywane krzesełka, starcia z policją i płonący stadion (autor x.news/Cihan News Agency)