EXPO 2022 ZNAMY WYNIKI! ŁÓDŹ EXPO 2022. WYNIKI GŁOSOWANIA...

  EXPO 2022 ZNAMY WYNIKI! ŁÓDŹ EXPO 2022. WYNIKI GŁOSOWANIA EXPO 2022 [WYNIK GŁOSOWANIA]

  Mirek Malinowski/ (ls, ww)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  ŁÓDŹ EXPO 2022 WYNIKI
  1/23
  przejdź do galerii

  ŁÓDŹ EXPO 2022 WYNIKI ©Mirosław Malinowski

  WYNIKI EXPO 2022. Czy Łódź otrzymała EXPO 2022? WYNIKI GŁOSOWANIA EXPO 2022. W pierwszej turze padł remis. Polska - Argentyna 46:46. USA dostały zaledwie 26 głosów. Druga tura zadecydowała o porażce Polski. EXPO w 2022 r. WYNIKI EXPO 2022.

  Sonda

  Czy Łódź wygra wyścig po Expo 2022?

  EXPO 2022 WYNIKI


  odśwież [wciśnij F5]

  ARGENTYNA WYGRAŁA EXPO 2022!
  II TURA GŁOSOWANIA: Argentyna wygrała głosowanie z Polską 62 do 56  Wystawa International Expo 2022 odbędzie się w Buenos Aires.  W pierwszej turze padł remis. Polska - Argentyna 46:46. USA dostały zaledwie 26 głosów. Druga tura zadecydowała o porażce Polski.

  W pierwszej turze głosowania odpadły STANY ZJEDNOCZONE!  godz. 18.06 - Już wszyscy delegaci zasiedli do głosowania. TRWA GŁOSOWANIE! Za chwilę podamy WYNIKI EXPO 2022

  godz. 17.50 - Głosowanie Expo 2022, są pewne problemy techniczne. Nie odliczyło się trzech delegatów, dostaliśmy informację, że nie wszyscy delegaci dostali urządzenia do głosowania. Może to potrwać jeszcze kilka minut. Jesteśmy na miejscu, wszystkie informacje o EXPO 2022 podajemy na żywo.
  EXPO 2022 WYNIKI GŁOSOWANIA
  godz. 17.37 - Czekamy razem z urzędnikami w Press Room na wyniki z głosowania EXPO 2022.

  godz. 17.35 - Wciąż czekamy na wyniki. Za chwilę będzie wiadomo co dalej z EXPO 2022.

  godz. 17.15 - Sala z delegatami wciąż zamknięta.

  godz. 16.50 - Za chwilę powinniśmy poznać pierwsze wyniki głosowania! EXPO 2022, wyniki już za chwilę. Zostańcie z nami.
  EXPO 2022 WYNIKI GŁOSOWANIA
  godz. 16.40 - Rozpoczyna się głosowanie...

  godz. 16.30 - Trwa przerwa techniczna, a za chwilę pierwsza tura głosowania. W głosowaniu weźmie udział ok. 110 - 120 państw.

  ŁÓDŹ EXPO 2022 WYNIKI GŁOSOWANIA

  godz. 16.20 - W Paryżu w siedzibie Międzynarodowego Biura Wystaw kończy się prezentacja Stanów Zjednoczonych. Po nich wszyscy, którzy nie są delegatami zostaną wyproszeni z sali. Odbędzie się tajne głosowanie za pomocą przycisków. Polska - Łódź ma przycisk numer 2. Wyniki niebawem Podamy je niezwłocznie.

  godz.15.50 Rozpoczyna się prezentacja USA.

  EXPO 2022 WYNIKI  godz.15.48 Po wyświetleniu filmu Hanna Zdanowska zaprasza na scenę Brazylijczyków, Irlandczyków i mieszkańców Chile, którzy od lat przebywają w Łodzi. To niespodzianka, którą zapowiadała prezydent Łodzi jeszcze przed prezentacją.
  -Zapraszamy do Łodzi - mówią wspólnie.

  godz.15.37Trwa prezentacja Łodzi. Rozpoczyna się wystąpienie prezydent Zdanowskiej.
  - Łódź to miasto wspaniałych ludzi (...). Być może to ostatnie nieodkryte miasto na świecie - mówi i wzrusza się na koniec. -Prosze o głosowanie za Łodzią...

  godz.15.33 Po występie Kwiecińskiego do delegatów zwraca się czarnoskóry poseł Killion Munyama. Pochodzący z Zambii samorządowiec stara się przekonać słuchaczy, że warto zagłosować na Łódź!
  -Łódź znaczy boat. Na jej pokładzie jest miejsce dla każdego - mówi Munyama. Po przemówieniu posła zostały wyświetlone głosy poparcia Marcina Gortata, Sławomira Lachowskiego. Na mównicę wchodzi Hanna Zdanowska.

  godz.15.25 Trwa prezentacja Łodzi. Po Piotrze Glińskim, na mównicę wchodzi Jerzy Kwieciński, pełnomocnik rządu ds. Expo. Kwieciński zapowiada, że na Expo 2022 powstanie Centrum Festiwalowe wg projektu Franka Gehrego! Zostanie także uruchomiony superszybki pociąg do Warszawy. Do stolicy będzie można dostać się w 13 minut.

  godz.15.15 Rozpoczęła się prezentacja Łodzi. Przemawia Piotr Gliński.
  - Ciężko występować zaraz po Messim, ale spróbuje... - zażartował Gliński na początku przemówienia. Profesor Gliński przemawia w języku angielskim. Na koniec apeluje do delegatów, żeby mieli odwagę zagłosować za Łodzią.

  EXPO 2022 WYNIKI


  godz.15.10 Reprezentacja Argentyny podczas swojego wystąpienia przypomina o osiągnięciach swoich obywateli. Chwalą się Oscarami, Noblami i... Messim.

  godz.14.45 Rozpoczęło się wystąpienie przedstawicieli Argentyny. Czy "Nowy świat, nowy przemysł", bo tak Buenos Aires nazwało prezentację, przekona delegatów? Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, siedzi w pierwszym rzędzie obok Piotra Glińskiego. Przypominamy, że Polska zaprezentuje się jako druga.

  godz.14.20 Do Paryża przyjechał także Witold Stępień, marszałek woj. łódzkiego, Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów oraz Paweł Lewandowski z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  godz.14.15 W trakcie prezentacji na sali nie będą mogli być obecni dziennikarze. Delegaci będą słuchać wystąpień i głosów poparcia w pełnym skupieni. Przypominamy, że prawo do głosowania na ten moment ma 120 delegatów.

  EXPO 2022 WYNIKI


  godz.13. 45 Polską prezentacje rozpocznie wystąpienie Piotra Glińskiego, a zakończy przemówienie prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej. Wiadomo też, że delegaci wysłuchają głosu poparcia Marcina Gortata. Prezydent Łodzi zapowiedziała, że na koniec wystąpienia przygotowała niespodziankę.
  Głosowanie ma odbyć się o godz. 17.

  godz.13. 30 Na razie wiadomo, że w głosowaniu weźmie udział 120 delegatów. O godz. 14.30 rozpoczną się 30-minutowe prezentacje kandydatów. Najpierw wystąpią przedstawiciele Argentyny. O godz. 15 zaprezentuje się Polska, a na koniec -USA.

  EXPO 2022 WYNIKI


  Decyzja o tym, kto będzie gospodarzem tematycznej wystawy EXPO w 2022 lub 2023 roku, zostanie podjęta przez delegatów na Zgromadzeniu Generalnym Międzynarodowego Biura Wystaw. Każde z państw zrzeszonych w tej organizacji ma jeden głos. Obecnie należy do niej 160 państw, jednak nie wszystkie mają opłacone składki, a zatem prawo głosu. To się może zmienić nawet w ostatniej chwili. Polska delegacja szacuje, że w głosowaniu weźmie udział ok. 110 - 120 państw.

  EXPO 2022 WYNIKI

  Dwie tury głosowania
  Aby zdobyć prawo organizacji wystawy EXPO już w pierwszej turze głosowania, w sytuacji gdy ubiegają się o to więcej niż dwa kraje, należy zdobyć poparcie ponad 2/3 głosujących. Ponieważ jest mało realne, by to miało miejsce w dzisiejszej sytuacji, gdy o organizację EXPO zabiegają Łódź (Polska), Minneapolis (Stany Zjednoczone) i Buenos Aires (Argentyna), to konieczna będzie druga tura głosowania, w której wezmą udział te dwa miasta, które zdobyły najwięcej głosów.

  EXPO 2022 WYNIKI


  Łódź bardzo liczy na to, że uda się jej dostać do drugiej tury, a wtedy podobno każdy wynik będzie już możliwy. Głosowanie delegatów jest tajne i odbywa się w specjalnej kabinie, poprzez naciśnięcie jednego z trzech (a w drugiej turze z dwóch) przycisków.

  Kto za Łodzią?
  Magistrat liczy przede wszystkim na państwa Afryki oraz na kraje z Europy Środkowo-Wschodniej, które znajdowały się dawniej w tzw. bloku komunistycznym.

  EXPO 2022 WYNIKI


  EXPO w Łodzi, które jeszcze nigdy nie było organizowane w tym rejonie świata, miałoby być z jednej strony okazją do pokazania się, a z drugiej strony zadośćuczynieniem i rekompensatą za losy tego regionu po II wojnie światowej. Niewykluczone, że właśnie w tym tonie zostanie przygotowane wystąpienie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, które jest przewidziane na godz. 15. Łódzka delegacja, w której składzie będzie m.in. wicepremier Piotr Gliński, będzie miała 30 minut, by po raz ostatni przekonać do Łodzi delegatów MBW. Wcześniej swoją ostatnią prezentację przedstawią Stany Zjednoczone, a po Polsce zaprezentuje się Buenos Aires.

  Po prezentacjach, o godz. 16, na sali obrad Zgromadzenia Generalnego pozostaną już tylko delegaci, a ogłoszenie wyników ma nastąpić po godz. 16.30.

  EXPO 2022 WYNIKI
  Z kim mamy wygrać
  Oprócz Łodzi o organizację „małego” EXPO (może być organizowane w 2022 lub 2023 r.) starają się Buenos Aires (Argentyna) i Menneapolis (Stany Zjednoczone).

  EXPO 2022 WYNIKI


  Argentyna chce zorganizować swoje EXPO pod pojemnym hasłem: „Nauka, innowacja, sztuka i kreatywność dla rozwoju człowieka. Branże kreatywne w dobie cyfrowej”. Ma się odbyć w terminie 15 stycznia - 15 kwietnia 2023 r. w wybudowanym na tę okazję Parku Nauki, Techniki i Sztuki o pow. 198 hektarów, w odległości 17 km od centrum Buenos Aires. Organizatorzy liczą, że odwiedzi je 6 mln ludzi (Łódź - 8 mln). Jedyne EXPO w Ameryce Południowej odbyło się bardzo dawno, w 1922 roku w Brazylii, więc Argentyna może raczej liczyć na głosy wszystkich państw z Ameryki Południowej (ale wiceprezydent Łodzi był w sprawie EXPO w Kolumbii). Słabą stroną jest wysoka przestępczość w mieście oraz gospodarka, która dopiero podnosi się z kryzysu sprzed 10 lat.

  EXPO 2022 WYNIKI


  Stany Zjednoczone postawiły na EXPO pod hasłem: „Zdrowi ludzie, zdrowa planeta: Wellness i dobre samopoczucie dla wszystkich”. Ma się odbyć w terminie 13 maja - 13 sierpnia 2023 r. na brzegu rzeki, pomiędzy dwoma miastami stanu Minnesota - Minneapolis i Saint Paul. Organizatorzy liczą, że odwiedzi je 15 mln ludzi. Ostatnie EXPO w Stanach odbyło się w 1984 r. w Nowym Orleanie, a w XX w. Stany Zjednoczone organizowały 15 Wystaw Światowych. Minusem kandydatury Minneapolis ma być to, że w jej organizację są zaangażowane przede wszystkim firmy farmaceutyczne, a rząd włączył się w poparcie dla kandydatury stosunkowo niedawno (dopiero w maju USA przystąpiły po kilkunastoletniej przerwie do Międzynarodowego Biura Wystaw i zapłaciły zaległe składki członkowskie).

  EXPO 2022 WYNIKI

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (87)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wygraliśmy, czy nie, nie ważne.

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  I tak będą nagrody, za zajęcie wysokiego 2 miejsca.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A lambada była :)))

  herman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Na stole albo chociażżżżż na rurze :))))))

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Miasto Meneli

  Xawery1939 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Trudno, ostatecznie przegraliśmy z Messim ale może warto aby roliczyli się za to niepowodzenie ludzie pracujący dla nas jakimi są urzędnicy UML odpowiedzialni za przygotowanie aplikacji Expo....rozwiń całość

  Trudno, ostatecznie przegraliśmy z Messim ale może warto aby roliczyli się za to niepowodzenie ludzie pracujący dla nas jakimi są urzędnicy UML odpowiedzialni za przygotowanie aplikacji Expo. Pracują dla nas za nasze podatki i ostatecznie zafundowali nam z naszych portfeli nieprzydatne opracowania związane z niedoszłym Expo oraz odbyli niezliczoną ilość bezproduktywnych delegacji i bankietów. Zwyczajnie nie stać nas na takie luxusy aby fundować Pani Prezydent i jej ekipie zagraniczne wojaże czy kolacje przy świecach a w zamian otrzymywać np. haos komunikacyjny w stylu... JA to proszę pana, mam bardzo dobre połączenie. Wstaję ... Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Alkoholiczka bez honoru

  Kolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Przynajmniej Alkoholiczka Hania nie będzie kradła pieniędzy z kasy publicznej na swoja denature


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zalosne jak menele komentuja w Polsce politykow ,

  ale poziom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  szczyt chamstwa

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  murem????

  zgrywus realista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

  to co, znowu murem za Hanką???? Hanka powinna podjąć więcej działań w celu zakorkowania miasta, wtedy wszyscy utknęliby w korkach i w bezsilności zagłosowali na Łódź, niech więcej ulic pozwęża i...rozwiń całość

  to co, znowu murem za Hanką???? Hanka powinna podjąć więcej działań w celu zakorkowania miasta, wtedy wszyscy utknęliby w korkach i w bezsilności zagłosowali na Łódź, niech więcej ulic pozwęża i zrobi jeszcze 1000 woonerfów, plus zakazy skrętu na każdym skrzyżowaniu!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to było do przewidzenia

  roman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 1

  niech najpierw odkorkują miasto a dopiero potem biorą się za wystawy!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tołdi

  A niech sobie jadą... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 15

  Ciekawe ile osób z tych 6 mln, które pojadą na Expo do Argentyny wróci żywych lub chociaż bez uszczerbku na zdrowiu. Przestępczość jest tam na bardzo wysokim poziomie. Druga kwestia, to ile tak...rozwiń całość

  Ciekawe ile osób z tych 6 mln, które pojadą na Expo do Argentyny wróci żywych lub chociaż bez uszczerbku na zdrowiu. Przestępczość jest tam na bardzo wysokim poziomie. Druga kwestia, to ile tak naprawdę z tych wizualizacji/pomysłów zostanie zrealizowanych. Bida tam aż piszczy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A zapomniałem

  qwerty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 1

  jeszcze tymi korkami w mieście. Jak można było do tego dopuścić. Pierwszy przykład żeby dojechać na Stoki, Sikawę ze wschodu trzeba skręcić przy selgrosie albo dopiero na Niciarce to chore, to...rozwiń całość

  jeszcze tymi korkami w mieście. Jak można było do tego dopuścić. Pierwszy przykład żeby dojechać na Stoki, Sikawę ze wschodu trzeba skręcić przy selgrosie albo dopiero na Niciarce to chore, to ładnych parę kilometrów. I ten tunel chuja dał bo jeszcze większe korkizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A czym zamierzała

  qwerty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  się chwalić 1/4 stadionu ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast Expo 2022

  ełkaesiak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  Zdanowska,dokończ stadion ŁKS-u!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No Właśnie dokończ... stadion ŁKS-u!

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Rozbierz tę jedną koślawą trybunę i zasiej buraki.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo