OPRAC.:
Mateusz Pietras
Zwycięstwo gorzowianek w pierwszym meczy koszykarskiego Pucharu Europy
Zwycięstwo gorzowianek w pierwszym meczy koszykarskiego Pucharu Europy ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ/POLSKA PRESS
W pierwszej serii meczów grupy B Pucharu Europy koszykarek InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. wygrał na wyjeździe ze słowackimi Pieszczańskimi Czajkami 77:64 (17:20, 16:15, 25:13, 19:16).

Zwycięstwo na dobry początek koszykarskich rozgrywek

Na inauguracje rozgrywek EuroCup kobiet koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego mierzyły się z mistrzyniami Słowacji zawodniczkami Pieszczańskich Czajek. Pierwsza kwarta należała do gospodyń, które 20:17. Po pierwszej połowie meczu to zdobywca krajowego pucharu był bliżej zwycięstwa. Jednakże to trzecia kwarta okazał się kluczowa dla losów spotkanie. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego wygrały różnicą dwunastu punktów, dzięki temu wysforowały się na prowadzenie, którego nie oddały do końca rywalizacji.

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobyła Chloe Bibby - 27.

Korzystny bilans

W poprzednim zespole obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W obu przypadkach zwycięsko wychodził polski zespół. Gorzowianki ze zwycięzcą Pucharu CEWL wygrały 70:68 oraz 71:56.

To siódmy sezon z rzędu polskiej drużyny w Pucharze Europy. Seria gorzowskiego klubu rozpoczęła się w 2017 roku. W sezonach 2009/2010 i 2010/2011 koszykarki z tego miasta rywalizowały w Eurolidze.

Wyniki:
Pieszczańskie Czajki - InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 64:77 (20:17, 15:16, 13:25, 16:19)

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.: Chloe Bibby 27, Elina Tsineke 14, Nora Wentzel 14, Anna Jakubiuk 14, Stephanie Jones 8, Wiktoria Kuczyńska 0, Gabriela Lebiecka 0, Aleksandra Pszczolarska 0, Ewelina Śmiałek 0, Weronika Steblecka 0.

Najwięcej dla Pieszczańskich Czajek: Andjelika Mitrashinovikj 20, Evita Herminjard 12, Radka Stasova 10.

19 października, w drugiej kolejce gorzowianki podejmą hiszpański Spar Girona. (PAP)