Euro 2020. Austria pokonała Ukrainę. W 1/8 finału zagra z Włochami!

Jacek Czaplewski
Alex Caparros - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Austria awansowała do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie C. W meczu o wszystko wygrała w Bukareszcie z Ukrainą 1:0 (1:0). Ten wynik sprawia, że o ćwierćfinał Austria zagra z Włochami. Tymczasem Ukraina być może w ogóle nie wyjdzie z grupy. Musi zaczekać na rozstrzygnięcia z innych grup.

Euro 2020: mecz Ukraina - Austria [21.06.2021]

Stawką tego meczu było zajęcie drugiego miejsca w grupie B. Ofensywnie nastawiona Austria szybko przejęła inicjatywę. Najwyraźniej odrobiła lekcję domową, bo Ukrainie nie pozwoliła dosłownie na nic.

Austria objęła prowadzenie w 21 minucie. Po rzucie rożnym Christoph Baumgartner wygrał pojedynek i stopą skierował piłkę do siatki (zagrywał mu David Alaba). Autor bramki nie doczekał przerwy: z powodu kontuzji przedwcześnie opuścił murawę.

W drugiej połowie Ukrainie równiez zabrakło argumentów. Nie miała zbyt wielu szans, by doprowadzić do wyrównania, które mogłoby zagwarantować udział w 1/8 finału.

Mecz 1/8 finału Włochy - Austria odbędzie się 26 czerwca (sobota) o godz. 21:00 na Wembley w Londynie.

Dla Austri to pierwszy awans do 1/8 finału w historii.

Piłkarz meczu: David Alaba
Atrakcyjność meczu: 4/10

Euro 2020, grupa C. Ukraina - Austria. Christoph Baumgartner zdobył bramkę ZOBACZ WIDEO: