EURO 2012. Polska -- Grecja 1:1. Rosjanie krytycznie ocenili pracę sędziego

-
Czerwona kartka dla Wojciech Szczęsnego
Czerwona kartka dla Wojciech Szczęsnego Paweł Łacheta
Remis nie jest dla Polski katastrofą, ale stawia ją w trudnej sytuacji przed meczem z Rosją, tym bardziej że wystąpi ona bez swojego najlepszego bramkarza - tak wynik spotkania Polska -Grecja (1:1) skomentował sprawozdawca rosyjskiej telewizji Kanał 1.

Według Wiktora Gusiewa bliższa zwycięstwa we wczorajszym meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy była Grecja. Zdaniem sprawozdawcy rosyjskiej stacji w drugiej połowie Polacy całkowicie opadli z sił, a Grecy skutecznie wyłączyli z gry Roberta Lewandowskiego, który nawet nie szukał okazji do oddania strzału.
Gusiew podkreślił, że zespół Grecji nie pogodził się z porażką, gdy został w "10" - poszedł va banque, dokonując trzech zmian.
Za jednego z "głównych bohaterów" meczu rosyjski dziennikarz uznał hiszpańskiego sędziego Carlosa Velasco Carballo, który w pierwszej połowie - w jego ocenie niesłusznie - wyrzucił z boiska Sokratisa Papastathopoulosa i nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za rękę Damiena Perquisa.