EURO 2012. Kontrowersyjny Szkot sędzią meczu polskich piłkarzy

EURO
EURO archiwum
40-letni Szkot Craig Thomson będzie sędzią spotkania Polska - Czechy.

EURO
Na liście arbitrów międzynarodowych znajduje się od 2003 roku. Znany jest z podejmowania kontrowersyjnych decyzji. W październiku 2010 roku przerwał po siedmiu minutach mecz eliminacji do EURO między Włochami a Serbią ze względu na zamieszki na trybunach. Później UEFA przyznała Italii zwycięstwo 3:0.
W jednym z meczów grupowych Ligi Mistrzów Realu Madryt trener Jose Mourinho skrytykował jego poczynania, ponieważ pokazał żółte kartki dwóm jego zawodnikom.
W finale szkockiego Pucharu Ligi w 2011 roku zarządził rzut karny, ale po chwili zmienił decyzję. Zostało to bardzo źle odebrane na Wyspach, a sytuacja była wielokrotnie analizowana. Thomson nie prowadził jeszcze żadnego meczu Polaków.