Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Epidemia nie wstrzymała prac na placach budów. Największe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Piotr Jach
Piotr Jach
Branża budowlana zdaje się należeć do grona tych nielicznych, których epidemia koronawirusa na razie się nie ima. Na wszystkich łódzkich placach budowy praca wre. Z zawartych kontraktów trzeba się wywiązać, rozpoczętych procesów inwestycyjnych nie da się zamrozić. Jeśli nie dojdzie do odgórnego wstrzymania prac budowlanych, co trudno sobie na tę chwilę wyobrazić, tempo robót nie powinno spaść przez kilka miesięcy.Gdzie w Łodzi budują mieszkania - kliknij dalej
Branża budowlana zdaje się należeć do grona tych nielicznych, których epidemia koronawirusa na razie się nie ima. Na wszystkich łódzkich placach budowy praca wre. Z zawartych kontraktów trzeba się wywiązać, rozpoczętych procesów inwestycyjnych nie da się zamrozić. Jeśli nie dojdzie do odgórnego wstrzymania prac budowlanych, co trudno sobie na tę chwilę wyobrazić, tempo robót nie powinno spaść przez kilka miesięcy.Gdzie w Łodzi budują mieszkania - kliknij dalej Piotr Jach
Branża budowlana zdaje się należeć do grona tych nielicznych, których epidemia koronawirusa na razie się nie ima. Na wszystkich łódzkich placach budowy praca wre. Z zawartych kontraktów trzeba się wywiązać, rozpoczętych procesów inwestycyjnych nie da się zamrozić. Jeśli nie dojdzie do odgórnego wstrzymania prac budowlanych, co trudno sobie na tę chwilę wyobrazić, tempo robót nie powinno spaść przez kilka miesięcy.

Według portalu spisinwestycji.pl, w Łodzi na różnych etapach realizacji jest 169 inwestycji mieszkaniowych. Być może nie wszystkie są już na etapie budowy, ale w każdej dzielnicy miasta widać, że nadal buduje się na potęgę.

Sztandarowym projektem Widzewa, który jest dzielnicą przodującą pod względem inwestycji mieszkaniowych (42) jest projekt „Fuzja”, jak nazwano rewitalizację blisko 8-hektarowego terenu dawnej fabryki Scheiblera między ul. Tymienieckiego a ul. Milionową. Już widać mury pierwszych dwóch nowych domów, w których powstanie 270 mieszkań.

Na Bałutach (38 inwestycji) trudno nie zauważyć budowy przy ul. Drewnowskiej 43, gdzie łódzka firma Atal wznosi 18 budynków, w których będzie łącznie 739 mieszkań.

Bodaj największą z 37 inwestycji na Polesiu jest budowane przez Murapol osiedle „Nowa Przędzalnia” powstające przy ul. Wróblewskiego - zespół 12 sześciopiętrowych budynków z 1012 mieszkaniami.

Na Górnej (30 inwestycji) wspomniany już Atal kontynuuje rozbudowę osiedla Chojny Park, które docelowo będzie składać się z 10 domów wielorodzinnych (690 mieszkań) i 31 domków. Część z nich już powstała.

W Śródmieściu buduje się teraz najmniej mieszkań (22 inwestycje), ale warto odnotować, że do ukończenia zmierza „Primo”, pierwsze mieszkaniowe osiedle Nowego Centrum Łodzi (420 mieszkań).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany