Epidemia nie wstrzymała prac na placach budów. Największe inwestycje mieszkaniowe w Łodzi

Piotr Jach
Piotr Jach
Branża budowlana zdaje się należeć do grona tych nielicznych, których epidemia koronawirusa na razie się nie ima. Na wszystkich łódzkich placach budowy praca wre. Z zawartych kontraktów trzeba się wywiązać, rozpoczętych procesów inwestycyjnych nie da się zamrozić. Jeśli nie dojdzie do odgórnego wstrzymania prac budowlanych, co trudno sobie na tę chwilę wyobrazić, tempo robót nie powinno spaść przez kilka miesięcy.Gdzie w Łodzi budują mieszkania - kliknij dalej
Branża budowlana zdaje się należeć do grona tych nielicznych, których epidemia koronawirusa na razie się nie ima. Na wszystkich łódzkich placach budowy praca wre. Z zawartych kontraktów trzeba się wywiązać, rozpoczętych procesów inwestycyjnych nie da się zamrozić. Jeśli nie dojdzie do odgórnego wstrzymania prac budowlanych, co trudno sobie na tę chwilę wyobrazić, tempo robót nie powinno spaść przez kilka miesięcy.Gdzie w Łodzi budują mieszkania - kliknij dalej Piotr Jach
Branża budowlana zdaje się należeć do grona tych nielicznych, których epidemia koronawirusa na razie się nie ima. Na wszystkich łódzkich placach budowy praca wre. Z zawartych kontraktów trzeba się wywiązać, rozpoczętych procesów inwestycyjnych nie da się zamrozić. Jeśli nie dojdzie do odgórnego wstrzymania prac budowlanych, co trudno sobie na tę chwilę wyobrazić, tempo robót nie powinno spaść przez kilka miesięcy.

Według portalu spisinwestycji.pl, w Łodzi na różnych etapach realizacji jest 169 inwestycji mieszkaniowych. Być może nie wszystkie są już na etapie budowy, ale w każdej dzielnicy miasta widać, że nadal buduje się na potęgę.

Sztandarowym projektem Widzewa, który jest dzielnicą przodującą pod względem inwestycji mieszkaniowych (42) jest projekt „Fuzja”, jak nazwano rewitalizację blisko 8-hektarowego terenu dawnej fabryki Scheiblera między ul. Tymienieckiego a ul. Milionową. Już widać mury pierwszych dwóch nowych domów, w których powstanie 270 mieszkań.

Na Bałutach (38 inwestycji) trudno nie zauważyć budowy przy ul. Drewnowskiej 43, gdzie łódzka firma Atal wznosi 18 budynków, w których będzie łącznie 739 mieszkań.

Bodaj największą z 37 inwestycji na Polesiu jest budowane przez Murapol osiedle „Nowa Przędzalnia” powstające przy ul. Wróblewskiego - zespół 12 sześciopiętrowych budynków z 1012 mieszkaniami.

Na Górnej (30 inwestycji) wspomniany już Atal kontynuuje rozbudowę osiedla Chojny Park, które docelowo będzie składać się z 10 domów wielorodzinnych (690 mieszkań) i 31 domków. Część z nich już powstała.

W Śródmieściu buduje się teraz najmniej mieszkań (22 inwestycje), ale warto odnotować, że do ukończenia zmierza „Primo”, pierwsze mieszkaniowe osiedle Nowego Centrum Łodzi (420 mieszkań).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Polska w czołówce Europy! Jest raport CBRE

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Murapol na Nowej Przędzalni nie dotrzymuje terminów aktów własności, przesuwa już 2 termin...

Wydanie mieszkania też było z opóźnieniem pół roku. Nie interesują ich poumawiane ekipy remontowe, poniesione dodatkowe koszty klientów za ich opóźnienia.

A
Anna

Nowa Przędzalnia nie wywiązuje się z terminów przekazania własności właścicielom wg aktów notarialnych na każdym dotychczasowym etapie (łącznie 3 etapy) oraz w żaden sposób nie rekompensują opóźnień.

To dobry temat do kolejnego artykułu dla Dziennika Łódzkiego na temat łódzkich inwestycji.

G
Gość

Chyba wszystkie te wymienione budowy są inwestycjami prywatnymi więc raczej ciśnienie przedsiębiorców na hajs nie pozwoli na wstrzymanie zainwestowanych środków

z
znawca

Wszystkie inwestycje. które rozpoczęli to muszą skończyć, więc budowlańce przez jakiś czas jeszcze będą mieli robotę no myślę że do końca roku. Druga sprawa jest kto kupi te mieszkania, ja ludzie zaczęli już tracić pracę. Turystyka, hotele, restauracje. Ludzie w kryzysie mieszkań nie kupią.

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie