Enkeleid Dobi, trener Widzewa: Wszyscy jesteśmy sfrustrowani

W spotkaniu pierwszej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Radomiak pokonał Widzew 4:1. Oto co po meczu powiedział szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

Szkoleniowiec Widzewa nie był w najlepszym nastroju podczas pomeczowej konferencji. Nie ma się jednak co dziwić, bo Widzew przegrał z Radomiakiem 1:4. Widzew tylko do przerwy wypadł dobrze. W drugiej części Widzew przegrał z kretesem.

Enkeleid Dobi (Widzew): - Wszyscy jesteśmy sfrustrowani, bo nie przyjechaliśmy tutaj po, żeby wracać bez punktów. Nie będę owijał w bawełnę. Mieliśmy dobrą pierwszą połowę jak na beniaminka, ale nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji i był wynik 1:0 do szatni. Na drugą połowę wyszła totalnie inna drużyna. Biorę za to odpowiedzialność ja i sztab szkoleniowy, bo może coś nie funkcjonowało. Za szybko straciliśmy pierwszą bramkę, potem drugą i zespół stracił szybko pewność siebie. Nie byliśmy drużyną w drugiej połowie, biegaliśmy jako pojedynczy piłkarze po boisku, nie mieliśmy atutów i zasłużenie przegraliśmy cały mecz przez jedną połowę. Przynajmniej dwóm straconym bramkom mogliśmy zapobiec i lepiej zareagować. Gratulacje dla przeciwnika, bo wykorzystywał wszystkie okazje do strzelenia gola. W pierwszej połowie Radomiak nie miał celnego uderzenia na bramkę, a w drugiej każde celne kończyło się golem. To nas uświadomiło dzisiaj, że pierwsza liga nie wybacza takich błędów jakie zrobiliśmy. Mamy teraz trochę czasu na zbudowanie przede wszystkim pewności w naszej grze. Ja nie przegrywam. Albo wygrywam, albo się uczę. I dzisiaj to jest dobra nauka dla mnie.