Energylandia w Zatorze to naprawdę wesołe miasteczko. Atrakcje, ceny, zdjecia

(tj)Zaktualizowano 
Energylandia - wesołe miasteczko w miejscowości Zator tj
Na powierzchni blisko 26 hektarów w miejscowości Zator (ok. 240 km od Łodzi pomiędzy Krakowem i Katowicami) znajduje się najnowocześniejsze w Polsce wesołe miasteczko. Energylandia to taki polski odpowiednik Disneylandu – oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji.

ZATOR WESOŁE MIASTECZKO

Goście do dyspozycji mają ponad 40 przeróżnych atrakcji: od familijnych przejażdżek elektrycznym traktorkiem i bajkowych karuzel po gigantyczne wahadła, kolejki górskie, czy wieże zrzutu.

Teren podzielony jest na 3 strefy: dziecięcą, familijną i ekstremalną. W pierwszej znajdują się atrakcje dla dzieci do 5-7 lat. Postacie z bajek, bajkowa muzyka i mnóstwo kolorów towarzyszy najmłodszym, dla których przygotowano kilkanaście atrakcji. W części familijnej królują atrakcje wodne.

Skorzystają z nich dorośli, młodzież i dzieci, ale tylko starsze - powyżej 3 roku życia i bardzo często takie, które mają powyżej 100 cm wzrostu.

ZATOR WESOŁE MIASTECZKO

Pracownicy wesołego miasteczka skrupulatnie tych zasad przestrzegają i jeśli dziecko ma np. 99 cm, nie wpuszczą na urządzenie.

Polska Włochy na żywo - gdzie obejrzeć

ZATOR WESOŁE MIASTECZKO

Strefa ekstremalna to miejsce dla wszystkich, którzy lubią adrenalinę, wysokość i szybkość. Na tym terenie królują tsunami dropper, czyli ponad 40-metrowa tzw. strefa zrzutu. Śmiałkowie wjeżdżają na krzesełkach na pneumatycznej platformie na wysokość40 metrów i stamtąd spadają – w kulminacyjnym momencie zabawy przeciążenie zapiera dech w piersiach. Podobnie jest na olbrzymich wahadłach nazywanych potocznie kamikadze.

ZATOR WESOŁE MIASTECZKO

Atrakcji jest wiele i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wzorem zachodnich wesołych miasteczek, klienci kupują tylko bilet za wejście i ze wszystkich atrakcji mogą korzystać do woli.

To jednak powoduje, że przed tymi najciekawszymi, tworzą się spore kolejki. Trzeba w nich odstać nawet kilkadziesiąt minut.

Energylandia - oto cennik:

Bilet pojedynczy dla osoby dorosłej kosztuje 99 zł,

Bilet rodzinny 2 osoby dorosłe + dziecko 239 zł,

2 osoby dorosłe + 2 dzieci 289 zł,

2 rodziców + 3 dzieci 329 zł,

Dzieci do 3 roku życia 1 zł,

Dzieci powyżej 140 cm wzrostu 49 zł,

Stosunkowo drogo jest w punktach gastronomicznych.

Zupa kosztuje 10 zł, dania mięsne 16 zł – 18 zł, zapiekanki 12 zł, frytki bez zestawu obiadowego 10 zł.

ZATOR WESOŁE MIASTECZKO

polecane: Flesz: Historyczny sukces Polki. Mamy Nagrodę Nobla!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie