Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 26min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Energooszczędne latarnie na trzech łódzkich ulicach ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Koszt montażu to 200 tys. zł

Nowe latarnie w Łodzi

Miasto wybrało właśnie wykonawcę, który zamontuje nowe energooszczędne oświetlenie na trzech łódzkich ulicach. Będzie to kilkadziesiąt latarni wartych 200 tys. zł.

Latarnie mają stanąć na ulicy Rąbieńskiej od ul. Dożynkowej do ul. Obronnej, ulicy Pienistej za ul. Maczka oraz na ul. Krajobrazowej od ul. Łupkowej do ul. Mikowej.

Oprócz tego w ramach toczących się już remontów m.in. al. Śmigłego - Rydza czy ul. Rokicińskiej, rewitalizowanych ulic, również montowane są ekologiczne latarnie.

Na czym to polega?

Latarnie posiadają ledowe źródło światła, które pobiera mniej mocy i ma naturalną zimną barwę. Daje to lepszą widoczność i dokładniej oddaje kolory otoczenia. Latarnie wyposażone są również w tzw. czujniki zmierzchu. Dzięki temu dobierają poziom światła tak, aby zużyć jak najmniej prądu, ale też zachować równowagę miejskiej flory i fauny.

Nowe latarnie będą w kolorze antracytowym, takim jak inne elementy małej architektury Łodzi (m.in. ławek czy stojaków rowerowych).

Kiedy montaż?

Teraz wykonawca sporządzi projekt, który pokaże ile latarni zostanie zamontowanych. Projekt i jego realizację zaplanowano jeszcze w tym roku.

Pogoda w Łodzi i regionie (27 kwietnia):

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie