Enea PTPS Piła-Grot Budowlani 0:3. Łodzianki nareszcie zdobyły pierwsze punkty w tym sezonie

Bartosz Kukuć
Czekamy na kolejne wygrane Grot Budowlanych
Czekamy na kolejne wygrane Grot Budowlanych krzysztof szymczak
Piąta kolejka ekstraklasy siatkarek okazała się szczęśliwa dla siatkarek Grot Budowlanych. Łodzianki odniosły bowiem swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w Pile tamtejszą Eneę PTPS 3:0 (25:22, 25:21, 25:19).

Żeby było jasne - mamy świadomość, że drużyna prowadzona od kilku lat przez trenera Błażeja Krzyształowicza rywalizowała z zespołem, który był po zdrowotnej kwarantannie, również bez żadnej zdobyczy punktowej, a na dodatek ma znacznie mniejszy potencjał kadrowy od Grot Budowlanych.

Liczy się jednak to, że sukces teamu z naszego miasta był przekonywujący i w pełni zasłużony. Oby ta wygrana dała gościom dodatkową motywację do jak najszybszego dogonienia czołówki tabeli. Z całą pewnością ich na to stać.

W inauguracyjnej partii Grot Budowlani prowadzili właściwie cały czas. Pilanki stać było tylko na zniwelowanie strat do dwóch ,,oczek". W pewnym momencie było 20:24. PTPS zdołał obronić dwie piłki setowe, ale później dotknął siatki i było w pierwszym secie praktycznie cały czas. Pilanki goniły. W końcówce zbliżyły się na dwa punkty, ale następnie Grot Budowlani odskoczył na 20:24. Gospodynie obroniły dwie piłki setowe, ale w kolejnej akcji jedna z zawodniczek dotknęły siatki i zrobiło się 22:25.

W drugim secie przez pewien czas było nawet ciekawie. Remis 8:8, poźniej 13:15 i 16:15. Po chwili team z łodzi odskoczył na 16:18 i 18:21. Partię zakończyła atakiem Amerykanka Veronica Jones-Perry (21:25).

Trzeci set rozpoczął się od ambitnej postawy pilanek. Prowadziły 3:0, następnie 6:4. Dziewczyny z Budowlanych szybko doprowadziły do stanu 6:6 i poźniej nie wypuściły już z rąk tej szansy. Było 14:19 i 17:24. Ostatni punkt w tym spotkaniu był dziełem Anny Lewandowskiej (19:25). To właśnie ta środkowa zostałą uznana za MVP tego meczu.

Szansa na kolejne zwycięstwo

W szóstej kolejce Grot Budowlani ponownie powalczą w poniedziałkowy wieczór. Ale tym razem już w Sport Arenie. 26 października o 20.30 podejmą w niej bowiem BKS Stal Bielsko-Biała. Mamy nadzieję, że druga wygrana łodzianek stanie się faktem.

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)
PTPS: Gawlak 11, Skrzypkowska 9, Wellna 8, Kubacka 9, Kucharska 1, Łyszkiewicz 9, Bodasińska (libero) oraz: Pelczarska, Gądek, Bartkowska 4, Pawłowska (libero).
Budowlani: Nowicka 1, Lisiak 8, Lewandowska 12, Górecka 14, Jones-Perry 15, Fedusio 11, Stenzel (libero).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani