Ełkaesianki coraz bliżej gry w play-off

Koszykarki ŁKS odniosły drugie zwycięstwo z rzędu
Koszykarki ŁKS odniosły drugie zwycięstwo z rzędu Maciej Stanik
Kolejne ważne zwycięstwo odniosły koszykarki ŁKS Siemens AGD. Po zwycięstwie 61:50 nad Odrą Brzeg łodzianki są coraz bliżej gry w play-off.

Mimo trudnej sytuacji kadrowej i innych problemów łodzianki znów nie zawiodły. We własnej hali pokonały niżej notowanego rywala. Prowadziły od początku spotkania. Do przerwy ich przewaga punktowa nie była jednak wielka i wynosiła 5 punktów, ale w drugiej połowie zwiększyły ją i zwycięstwo nie było już zagrożone.
Najlepsza w drużynie ŁKS była Jetta McIntyre, która zdobyła 19 punktów. Oprócz Amerykanki kolejny bardzo dobry mecz rozegrała kapitan Olga Urbanowicz (18 pkt). To było jedenaste zwycięstwo łodzianek, po którym awansowały na siódme miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej zostały do rozegrania cztery mecze i jedno zaległe z CCC Polkowice (29 lutego).
ŁKS Siemens AGD Łódź - Odra Brzeg 61:50 (15:8, 18:20, 15:13, 13:9)
ŁKS: McIntyre 19, Urbanowicz 18, Jeziorna 9, Dalembert 8, Prochaska 5, Modelska 2, Kenig 0.
Odra: Małaszewska 12, Koczubei 12, Ellis 10, Starling 9, Daniel 4, Buszta 3, Żyłczyńska 0.