TD
Barcelona - Real
Barcelona - Real AP/Associated Press/East News
W środowym meczu Barcelony z Realem Madryt padł remis. Goście szybko objęli prowadzenie za sprawą Lucasa Vazqueza, po przerwie wyrównał Malcom.

Osłabiona brakiem Leo Messiego (rozpoczął mecz na ławce) Barcelona szybko dała sobie strzelić gola. Już w szóstej minucie zrobił to Lucas Vazquez. Akcję rozpoczął Vinícius Júnior, który dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Tam piłkę przejął Karim Benzema, a Francuz wystawił ją do wbiegającego Vazqueza.

Stracona bramka obudziła Katalończyków, którzy zaczęli zyskiwać przewagę. Mieli sporo dobrych sytuacji, marnowali je jednak Ivan Rakitić (poprzeczka), Luis Suarez (obronił Keylor Navas) i Gerard Pique (nie trafił w bramkę).

Wyrównać się udało dopiero po przerwie. Podanie z głębi pola przejął Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Navasem. Bramkarz Królewskich obronił jego strzał, dobitka Suareza trafiła w słupek, do piłki dopadł jednak w końcu Malcom i wpakował ją do siatki.

Przy stanie 1:1 na boisku pojawił się Messi. 31-letni Argentyńczyk zmienił w 63. minucie Philippe Coutinho. Losów meczu nie udało mu się jednak rozstrzygnąć. W pierwszym półfinale Pucharu Króla Barcelona zremisowała z Realem. Rewanż 27 lutego na Santiago Bernabeu.

On podbija boiska Serie A, ona trybuny? Oto piękna dziewczyna Krzysztofa Piątka

Materiał oryginalny: El Classico w Copa del Rey na remis. Messi wszedł z ławki i nie odmienił losów meczu [GOLE, WIDEO] - Sportowy24