Ekstraliga rugby. Master Pharm Rugby Łódź zaczęli od wysokiego zwycięstwa

Drużyna Master Pharm Rugby w pierwszym spotkaniu nowego sezonu ekstraligi wysoko pokonała beniaminka Spartę Jarocin. Łodzianie wygrali 76:7 (36:7). Pierwsze punkty w sezonie w ósmej minucie zdobył Michał Kafarski.

Przed meczem trener łodzian, Przemysław Szyburski, mówił: - To nie będzie beniaminek - chłopiec do bicia. Sparta wzmocniła się trzema graczami z RPA, reprezentantem Holandii, kilkoma wartościowymi polskimi graczami. Sądzę, że czeka nas wymagający pojedynek.
Rywala nie okazał się jednak tak wymagający, jak sądził łódzki szkoleniowiec. Sparta Jarocin tylko do trzydziestej minuty spotkania próbowała dotrzymać kroku drużynie Master Pharm Rugby. Później dominacja gospodarzy nie podlegała już żadnej dyskusji. Łodzianie rozegrali bardzo dobry mecz i odnieśli wysokie zwycięstwo.

Punkty dla Master Pharm Rugby zdobyli: Kępa 21, Wlaźlak 10, Kotasa 10, Kafarski 10, Nibladze 5, Mirosz 5, Plichta 5, Gigauri 5, Mchedlidze 5.
Za tydzień mecz na szczycie. Zespół Master Pharm Rugby podejmować będzie na stadionie Widzewa Ogniwo Sopot.