Ekstraliga piłkarek nożnych. Pewne zwycięstwo TME SMS Łódź

W spotkaniu drugiej kolejki ekstraligi piłkarek nożnych drużyna TME SMS pokonała 4:0 w Tarnowie beniaminka Tarnovię. To drugie w tym sezonie zwycięstwo łodzianek.

Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną trawą, ale to zupełnie nie przeszkadzało podopiecznym trenera Marka Chojnackiego. Łódzkie piłkarski od początku spotkania uzyskały znaczną przewagę i już po siedmiu minutach prowadziły 2:0.
W 4 minucie ładną akcję przeprowadziła Klaudia Jedlińska i precyzyjnie dośrodkowała do Anny Rędzi, która nie miała problemów ze zdobyciem gola z bliskiej odległości.
Trzy minuty później rolę się odwróciły. Asystowała Rędzia, piłkę w siatce, strzałem z bliska, umieściła Jedlińska. Warto odnotować, że groźna akacja była zasługą Nadii Krezyman, która precyzyjnie dośrodkowywała z prawej strony boiska. Trzeci gol to znów zasługa Rędzi, która była faulowana w polu karnym i sędzina zarządził rzut karny dla łodzianek. Jedenastkę pewne wykorzystała Gabriela Grzybowska.
Także po przerwie przeważały łodzianki, tworzyły bramkowe sytuacje, ale zdołały wykorzystać tylko jedną
z nich. Drugiego gola w tym meczu zdobyła Jedlińska.

Tarnovia Tarnów - TME SMS Łódź 0:4 (0:3)
0:1 - Rędzia (4)
0:2 - Jedlińska (7)
0:3 - Grzybowska (30, karny)
0:4 - Jedlińska (90+1)
TME SMS:  Szperkowska - Enjo, Zieniewicz, Konat (76, Piórkowska), Kurzawa - Gąsieniec (80, Lichwa), Abambila, Grzybowska, Rędzia (73, Miś) - Jedlińska, Krezyman (65, Kopińska).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani