Ekstraliga. Grają Master Pharm Rugby Budowlani. Warto dopingować dziś łodzian

Do rywalizacji w ekstralidze powracają rugbyści. Dziś drużyna Master Pharm Rugby Budowlani Łódź na boisku Łodzianki zmierzą się z z zespołem Up Fitness Skra Warszawa.

Początek spotkania o godz. 15. Stołeczny zespół nie ukrywa, że ma medalowe aspiracje, ale należy pamiętać, że podobnie jak łódzka drużyna, został ukarany zakazem transferowym.
W pierwszym meczu rozegrany w Warszawie podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego ulegli Skrze 16:25, prowadząc jednak do przerwy 6:5. Zabrakło zmian i sił w końcówce meczu.
Przed zakazem transferowym - 15 maja 2021 roku - Master Pharm Rugby Budowlani wygrali ze Skrą 27:16 (21:11). Punkty zdobyli: Michał Kępa 17, Patryk Reksulak, Oleksandr Shevchenko. Tym razem zabraknie jednak zawodników, którzy zadecydowali o tamtej wygranej. Dawid Plichta i Michał Kępa powrócili do Orkana Sochaczew, Patryk Reksulak gra w Szwajcarii, a Roy Lolesio we Francji. Krzysztof Justyński i Paweł Kotasa mają przerwę w treningach. Zespół z Warszawy posiada duży potencjał i znacznie dłuższą ławkę rezerwowych, walczy o miejsce premiowane grą w fazie play-off. Dla łodzian ten sezon to walka o przetrwanie. Zawodnicy zapowiadają jednak, że będą walczyć i zademonstrują, że potrafią zatrzymać każdą drużynę, co pokazali w poprzedniej kolejce w Sochaczewie. Mocno faworyzowany Orkan musiał się mocno namęczyć, a wynik był otwarty do ostatnich minut spotkania.
Rugbyści Master Pharm Rugby Budowlani Łódź zachęcają do przyjścia na mecz. Warto, aby kibice wsparli tych twardzieli.