Ekstraklasa. Siatkarskie derby Łodzi dla Grot Budowlanych. Mistrzynie na kolanach

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź rozgromiły ŁKS Commercecon Łódź w meczu pierwszej kolejki ekstraklasy. Gospodynie szybko wygrały mecz 3:0!

W pierwszym secie dominowały zawodniczki Grot Budowlanych. Ełkaesianki tylko raz zdołały doprowadzić do remisu (8:8), ale po chwili było już 18:10 dla rywalek i na tym skończyły się emocje.

Także w drugiej odsłonie gospodynie tego spotkania dominowały przy siatce. Również w tej partii Grot Budowlane szybko prowadziły 18:11 i pewnie triumfowały.
Trzeci partia rozpoczęły się od prowadzenia Budowlanych 7:1, 9:2, a następnie było 15:4 i po chwili spotkanie zakończyło się.
Cały mecz trwał niecałe 90 minut, a podopieczne Macieja Biernata nie pozwoliły mistrzyniom Polski na ugranie nawet seta.

Siatkarki ŁKS to aktualne mistrzynie Polski i to one były faworytkami w derbach Łodzi. Jak widać Grot Budowlane, brązowe medalistki poprzedniego sezonu, nie przejęły się tym specjalnie.

Grot Budowlanych Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

Grot Budowlani: Pol, May, Łazowska, Bjelica, Lisiak, Mitrović, libero: Łysiak

ŁKS Commercecon : Campos, Ratzke, Witkowska, Gryka, Piasecka, Diouf, libero: Maj-Erwardt oraz Dudek, Hryszczuk, Zaborowska, Drabek.