Ekstraklasa siatkarek. ŁKS Commercecon wygrał i nadal walczy o finał

hof
W drugim półfinałowym meczu ekstraklasy siatkarek ŁKS Commercecon pokonał 3:1 w Atlas Arenie Developres SkyRes Rzeszów. Stan rywalizacji w play-off 1:1. Trzeci, decydujący o awansie do finału mecz, odbędzie się w poniedziałek w Rzeszowie (godz. 18).

Pierwsza partia spotkania to popis łodzianek, które szybko i pewnie wygrały ją do 12! Rywalki mogły się jedynie bezradnie przyglądać doskonałej grze gospodyń. Zmagania na parkiecie trwały jedynie dwadzieścia minut.

Drugi set przyniósł już znacznie więcej emocji. Rywalki zagrały znacznie lepiej toteż zaczęły punktować. Drużyna Developres wygrywała już 12:8, a następnie 14:9 i 11:17. Łodzianki już do końca tej odsłony nie zdołały podjąć wyrównanej walki.

Trzecią część spotkania dobrze rozpoczęły ełkaesianki, które objęły prowadzenie 7:3 i 9:4. Emocji nie wytrzymał trener Micelli i zobaczył żółtą i czerwoną kartkę, a gospodynie spokojnie odjechały na 13:7. Przy wyniku 18:9 kibice nie mieli wątpliwości, kto zwycięży w partii.

Początek czwartej odsłony należał do podopiecznych Michała Maska, które prowadziły 3:1, a następnie 5:4. Rywalki nie zamierzały jednak pasować i ambitnie walczyły o doprowadzenie do tie-breaka. Łodzianki im jednak na to nie pozwoliły i wygrały ostatecznie do 20 i cały mecz 3:1.
Zatem sprawa awansu wyjaśni się w trzecim spotkaniu, które odbędzie się w Rzeszowie.

ŁKS Commercecon - Developres Rzeszów 3:1 (25:12, 19:25, 25:11, 25:20)

Za MVP spotkania została uznana Katarzyna Sielicka.

ŁKS: Kowaliński, Bidias, Efimienko, Sielicka, Kwiatowskoka, Papatofiu, Strasz (libero) oraz Efimienko-Młotkowska, McClendon, Wawrzyńczyk, Mras.
Developres: Kaczmar, Helić, Rousseaux, Żabińska, Ptak, Blagojević, Sawicka (livero) oraz Rabka, Żak, Andruszko, Kaczorowska.

W pierwszym meczu wygrały rzeszowianki 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 27:29, 15:7).

Materiał oryginalny: Ekstraklasa siatkarek. ŁKS Commercecon wygrał i nadal walczy o finał - Express Ilustrowany