Ekstraklasa siatkarek. ŁKS Commercecon pewnie pokonał Grot Budowlanych

hof
W spotkaniu dziewiątej kolejki ekstraklasy siatkarek drużyna Grot Budowlani przegrała 1:3 z ŁKS Commercecon. Dzięki zwycięstwu w derbach Łodzi za trzy punkty ełkaesianki umocniły się na drugiej pozycji w tabeli. Nie zawiedli też kibice ŁKS, którzy fantastycznie dopingowali swój zespół.

Pierwsza partia spotkania była bardzo zacięta i emocjonująca. Budowlane prowadziły już 17:13 i wydawało się, że kontrolują wydarzenia na parkiecie. Ełkaesianki nie zamierzały rezygnować i doprowadzały do remisu 19:19 i 23:23. Ostatnie słowo należało do gospodyń. Polańska nie zmarnowała okazji i strąciła piłkę przechodzącą, zapewniając swoje drużynie prowadzenie.

Także drugi set przyniósł zażartą walkę przy siatce. Lepiej spisały się jednak podopieczne Michala Maska, które prowadziły już 21:16, by ostatecznie wygrać do 22. W trzeciej odsłonie pojedynków znów górą były siatkarki ŁKS, ale tym razem wygrały do 23.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia 4:0 Budowlanych, ale później ton wydarzeniom na parkiecie nadawały zawodniczki klubu z al. Unii. ŁKS wygrał seta do 16 i spotkanie 3:1. MVP meczu została Marta Wójcik (ŁKS Commercecon)

W tabeli prowadzi Chemik Police 25 punktów, przed ŁKS 23. Budowlani są na czwarty miejscu 18 punktów.

Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 16:25)

Grot Budowlani: Stoltenborg, Babicz, Polańska, Brakocević, Bączyńska, Pencova, Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Urban, Śmieszek.

ŁKS Commercecon: Nichol, Bidias, Alagierska, Bociek, Wójcik, Kwiatkowska, Strasz (libero) oraz Efimienko-Młotkowska, Wójcik, Wawrzyńczyk.