Ekstraklasa siatkarek. Grot Budowlani zagrają o brąz z ŁKS Commercecon

W drugim mecz półfinałowym mistrzostw Polski siatkarek, rozegranym w Łodzi w którym siatkarki Grot Budowlani przegrały 0:3 z Chemikiem. Policzanki wygrały także pierwszy pojedynek tych drużyn i to one zagrają w wielkim finale. Na pocieszenie Grot Budowlani zmierzą się ŁKS Commercecon w walce o brązowy medal. Pierwszy mecz 1 maja w hali przy al. Unii, początek o godz. 17.

Niespodzianki w łódzkiej hali nie było. Podopieczne trenera Macieja Biernata starały się walczyć, ale nie zdołały urwać choćby seta mistrzuniom Polski. Przewaga drużyny przejezdnej, szczególnie w drugiej partii, była bardzo widoczna.

Grot Budowlani Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)
Grot: Damaske, Łazowska, Cleger, Fedusio, Centka, Lisiak, Łysiak (libero) oraz Górecka, Lewandowska, Pelczarska
Grupa Azoty: Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Łukasik, Czyrniańska, Stenzel (libero) oraz Lipska, Pol, Milenković

MVP: Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police)

Warto przypomnieć, że po fazie zasadniczej ekstraklasy Chemik zajął pierwsze, a łodzianki były szóste. W obu spotkaniach tego etapu rozgrywek górą była drużyna Chemika, wygrywając w czterech i trzech setach.
Chemik w walce o mistrzowski tytuł zmierzy się z Developres Bella Dolina Rzeszów.