Ekstraklasa siatkarek. Grot Budowlani po Lidze Mistrzyń wracają do ligi

Nie udała się siatkarkom Grot Budowlani inauguracja rywalizacji w Lidze Mistrzyń. Łodzianki przegrały z Igor Gorgonzola Novara 0:3. W niedzielę czeka je mecz ligowy.

Drużyna prowadzona przez trenera Błażeja Krzyształowicza rozpoczęła rywalizację w europejskiej elicie (grupa C) od wyjazdu do Włoch. Novara nie była jednak gościnna dla brązowych medalistek mistrzostw Polski.

Łodzianki nie sprostały bardzo silnej drużynie (choć na początku meczu objęły prowadzenie 6:0), która doskonale rozpoczęła ten sezon. W swojej ekstraklasie po pięciu kolejkach jest na pierwszym miejscu w tabeli (straciła zaledwie trzy sety).

Zespół z Italii zaprezentował także moc w meczu Ligi Mistrzyń. Ekipa trenera Massimo Barboliniego nie pozwoliła naszej drużynie na zbyt wiele, wygrywając pojedynek w trzech setach (25:19, 25:19, 25:20). Mecz skutecznym atakiem zakończyła Paola Egonu.

Łodzianki nie miały zbyt wiele czasu na wypoczynek i regenerację sił. Już jutro grać będą spotkanie piątej kolejki ekstraklasy. Drużyna Grot Budowlani w hali przy al. Unii podejmie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz rozpocznie się o godz. 17.

Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji jest drużyna trenera Krzyształowicza. Łodzianki mają na koncie trzy zwycięstwa i są na trzecim miejscu w tabeli. Rywalki mogą pomarzyć tylko o takim otwarciu sezonu. KSZO wygrało tylko jeden mecz (z Radomką Radom), a w trzech kolejnych zawodniczki tej drużyny schodziły z parkietu pokonane. Liczymy, że podobnie będzie i tym razem.