Ekstraklasa siatkarek. Drużyna Grot Budowlani pokonała mistrza Polski!

hof
Siatkarki Grot Budowlanych w drugim spotkaniu półfinałowym mistrzostw Polski pokonały 3:0 Chemika Police i nadal są walce o finał. Stan rywalizacji 1:1 i o tym, która drużyna walczyć będzie o złoto zadecyduje sobotnie spotkanie w Policach.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości, a łodzianki pierwszy remis osiągnęły na początku partii (7:7). Później przewaga mistrzyń Polski wzrosła i to znacznie. Drużyna gości wygrywała już 20:14, ale łodzianki nie zamierzały pasować i doprowadziły do stanu (22:21) dla drużyny przyjezdnej. Zawodniczki Budowlanych poszły za ciosem i po ataku punktowym Grobelnej i asie serwisowym Polak wygrały ostatecznie 25:23.

Łodzianki świetnie rozpoczęły drugiego seta, szybko obejmując prowadzenie 8:3, a następnie 14:11 i 19:12. Rywalki zupełnie zdominowane nie zdołały podjąć skutecznej walki i przegrały do 17.

Trzecia odsłona była bardziej wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się w jej trakcie wywalczyć większej punktowej przewagi. Ostatecznie górą były łodzianki i tym, która drużan walczyć będzie o złoto zadecyduje sobotni, trzeci mecz w Policach.

Grot Budowlani - Chemik Police 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Budowlani: Vincourova, Grobelna, Kąkolewska, Polańska, Grajber, Twardowska, Witkowska (libero) oraz Muszyńska, Polak.

Chemik: Mirković, Smarzek, Gajgał-Anioł, Veljković, Busa, Mędrzyk, Krzos (libero) oraz Tomsia, Simeonowa, Bełcik, Bednarek-Kasza.

MVP: Grobelna (Budowlani).

W pierwszym meczu półfinału ekstraklasy siatkarek Chemik Police wygrał z Grot Budowlanymi Łódź 3:1.