Ekstraklasa siatkarek. Derby dla siatkarek ŁKS Commercecon

W spotkaniu 22. kolejki ekstraklasy siatkarek drużyna Grot Budowlani przegrała z ŁKS Commercecon 1:3. Zwycięstwo ełkaesianek za trzy punkty sprawiło, że rundę zasadniczą zakończyły na trzeciej pozycji, a ich rywalki na piątej.

Pierwszy set pokazał, że aktualne jeszcze mistrzynie Polski mają dużą moc. ŁKS Commercecon dobrze prowadzony przez dobrze dysponowaną Izabelę Kowalińską wygrał do 15. W drugiej odsłonie gospodynie tego meczu, Grot Budowlani, poderwały się do walki i bez większych problemów wygrały tę partię. W trzeciej odsłonie znów dominowały we wszystkich elementach zawodniczki trenera Giuseppe Cuccariniego i pewnie wygrały do 14. Sytuacja powtórzyła się w czwartym secie i ŁKS triumfował w tym spotkaniu 3:1.

Derby Łodzi miały istotny wpływ na czołówkę tabeli po fazie zasadniczej i zestawienie par w ćwierćfinałach play-off. A wszystko przez siatkarki DPD Legionovii Legionowo, które w sobotę pokonały w Wisłę Warszawa 3:0 i wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. Ostatecznie ŁKS udało się wyprzedzić Legionovię i w ćwierćfinale nie dojdzie do powtórki ubiegłorocznego finału, czyli starcia obu łódzkich ekip. ŁKS Commercecon zmierzy się z szóstym zespołem (prawdopodobnie będzie to Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), a Legionovia z Budowlanymi.

Grot Budowlani ŁKS Commercecon 1:3 (15:25, 25:20, 14:25,18:25 )
Budowlani: Nowicka (3), Śmieszek (6), Twardowska (10), Kraiduba (14), Pencova (10), Ren (8), Stenzel (libero) oraz Maciągowski, Babicz (1), Bałdyga, Lewandowska, Bączyńska (2)
ŁKS: Mori (8), Pacak (10), Wójcik (10), Lazović (17), Kowalińska (22), Alagierska (6), Strasz (libero) oraz Kwiatkowska, Skrzypkowska

W pierwszym spotkaniu obu drużyn w sezonie 2019/2020 (11. kolejka, 23 października) siatkarki ŁKS Commercecon uległy Grot Budowlanym 1:3 (25:20, 23:25, 23:25, 23:25).