Ekstraklasa: mecz Widzew - GKS Bełchatów 1:1 (relacja)

(pb)
Widzew - GKS Bełchatów
O godz. 18.30 na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi rozpoczął się mecz 26. kolejki Ekstraklasy Widzew - GKS Bełchatów.

Składy
Widzew: Kaniecki - Budka, Madera, Bieniuk, Dudu, Oziębała, Panka, Broź, Ostrowski, Grzelczak, Sernas

Rezerwowi: Maciej Mielcarz, Jurijs Zigajevs, Bruno Pinheiro, Rafał Grzelak, Sebastian Radzio, Prejuce Nakoulma, Nika Dzalamidze

GKS: Sapela - Fonfara, Lacić, Drzymont, Popek, Baran, Mysiak, Wróbel, Cetnarski, Małkowski, Nowak

Rezerwowi: Łukasz Budziłek, Szymon Sawala, Łukasz Bocian, Marcus Da Silva, Pavel Komolov, Marcin Żewłakow, Grzegorz Kuświk

Sędziuje: Dawid Piasecki (Sopot)

- Od początku mecz toczy się w środku boiska, żadna z drużyn nie uzyskała przewagi. W 10 minucie meczu kibice na znak protestu przeciw rządowi opuszczają stadion.
- 26 min. niezła akcja Sernasa. Prostopadła wrzutka w kierunku wbiegającego na pole karne Panki. Bramkarz gości mija się z piłką, jednak w ostatniej chwili ją łapie. Nieznaczna przewaga Widzewa. Po 10 minutach kibice wrócili na trybuny i gorąco dopingują Widzew.
- 28 min. Ładnym strzałem z daleka próbował Grzelczak. Bramkarz GKS obronił strzał.
- 1:0 Grzelczak! 35 min. Dośrodkowanie Budki z prawej strony wybija na róg Lacić. Chwilę później po dośrodkowaniu Budki z rogu główkuje Madera, piłkę w zamieszaniu tuż przed linią bramkową ładną sztuczką do bramki wbija Grzelczak.
- 40 min. Faul na Grzelczaku przed polem karnym. Rzut wolny, strzela Dudu. Odbitą od obrońców piłkę z prawej strony dopada Oziębała i grożnie strzela z półobrotu. Bramkarz GKS wybija piłkę końcami palców...
- 43 min. zmiana w GKS. Komolov za Barana.
- 45 min. sędzia kończy 1. połowę.

- Rozpoczęła się 2. połowa meczu.
- 50 min. Żółta kartka dla Popka za faul na Oziębale.
- 56 min. Dwie zmiany w GKS. Kuświk za Małkowskiego i da Silva za Wróbla.
- 68 min. Groźna akcja GKS. Po błędzie Dudu na bramkę silnie strzela Nowak. Piłka trafia w słupek!
- 73 min. Znakomity silny strzał Ostrowskiego broni Sapela!
- 77 min. Żółta kartka dla da Silvy po faulu na Budce. Da Silva ożywił w tej części meczu poczynania bełchatowian.
- 78 min. Nakoulma za Ostrowskiego.
- 80 i 81 min. Dwie wyborne okazje marnuje Sernas.
- 86 min. 1:1! GKS wyrównuje po rzucie rożnym! Gol Nowaka.
- 87 min. Dżalamidze za Sernasa.
- 89 min. Strzał Nakoulmy z pola karnego broni Sapela!
- 90 min. Groźna sytuacja pod bramką Widzewa po rzucie wolnym. Sędzia dolicza 3 minuty. Żółta kartka dla Brozia.
- 92 min. Żółta kartka dla Oziębały.
Koniec meczu. Widzew kolejny raz traci zwycięstwo w końcówce...