Ekstraklasa: ŁKS - Ruch Chorzów 0:4. Sromotna porażka łodzian na własnym boisku. (wideo)

(pij)
ŁKS - Ruch Chorzów
ŁKS - Ruch Chorzów Łukasz Kasprzak
ŁKS-owi nie pomógł atut własnego stadionu. Łodzianie przegrali z Ruchem Chorzów 0:4. Poniżej relacja z tego spotkania.

Składy:
ŁKS: P. Velimirović - M. Kascelan, M. Łabędzki, R. Pruchnik, M. Kaczmarek, S. Szałachowski (59. M. Smoliński), D. Kłus (59. M. Bykowski), A. Łukasiewicz, B. Romańczuk, M. Saganowski, M. Mięciel (77. C. Stefańczyk)
Ruch: M. Peskovic - I. Lewczuk, R. Grodzicki, P. Stawarczyk, Ł. Burliga, Ł. Janoszka (86. W. Grzyb), M. Szyndrowski, P. Lisowski, M. Zieńczuk, P. Abbott (67. M. Jankowski), A. Piech (90. R. Grzelak)

Sędziuje Szymon Marciniak
1' Gwizdek sędziego - początek spotkania!

4' W początkowych minutach meczu aktywniejsi są łodzianie,którzy dłużej utrzymują się przy piłce.

5' Kaczmarek wrzuca piłkę z lewej strony boiska do Mięciela, który jednak nie sięgnął jej w locie. Grę wznawia od bramki Ruchu Peskovic.

7' Gol! Bramkę dla Ruchu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobywa głową Piotr Stawarczyk. Jest 0:1.

8' Marek Saganowski dośrodkowuje po podaniu Mięciela, niestety niecelnie.

10' Rzut rożny dla Ruchu. Bez zagrożenia dla bramki ŁKS.

12' Saganowski zapędził się pod bramkę Ruchu. Peskovic wybiega na 25 metr od własnej bramki przechwytuje adresowaną do niego piłkę.

14' Potężny strzał Abbotta sprzed pola karnego ŁKS. Piłka przechodzi jednak ponad poprzeczką.

15' Zgrabna akcja duetu Saganowski - Mięciel w polu karnym Ruchu. Temu drugiemu zabrakło jednak szybkości, by dojść do piłki podanej przez partnera.

18' Tym razem groźnie w bramce ŁKS. Zieńczuk silnie strzela z 30 metrów, ale dobrze ustawiony Velimirović chwyta piłkę.

22' Rzut wolny dla Ruchu. Łodzianie wybili piłkę dośrodkowanie Zieńczuka, zaskoczyć chciał ich jeszcze Grodzicki. Na szczęście spudłował.

24' Peskovic pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Romańczuka.

25' Szybki kontratak ełkaesiaków, którzy w czterech rzucają się przeciw trójce piłkarzy Ruchu. Saganowski podaje na lewą stronę boiska, Kaczmarek dośrodkowuje do Szałachowskiego, ale piłka przechodzi ponad poprzeczką. W bramce hamuje za to Szałachowski.

27' Zamieszanie w polu karnym Ruchu. Dośrodkował z prawej strony Kascelan. Peskovic trzy razy dobijał, ale bezskutecznie.

29' Piech po podaniu Abbotta ogrywa Łabędzkiego i strzela na bramkę ŁKS. Velimirović broni nie bez kłopotów. Korner dla Ruchu.

32' Po akcji pod bramka Ruchu w polu karnym pada Kaczmarek, lecz sędzia nie odgwizduje faulu.

33' Zieńczuk znów usiłuje zaskoczyć Velimirovicia strzałem z dystansu. Tym razem bez szans, bo niecelnie.

36' Rzut rożny dla chorzowian i groźnie w polu karnym ŁKS. Rzut wolny dla gości z 18 metrów.

37' Abbott, wykonawca wolnego, uderza piłką prosto w mur ełkaesiaków.

39' Rzut wolny dla ŁKS. tym razem marnuje go Kaczmarek, który strzela wprawdzie nad murem, ale i nad poprzeczką.

41' Mladen Kascelan blokuje strzał Piecha - na szczęście bo było groźnie.

42' Rzut rożny dla Ruchu. Po strzale Stawarczyka Velimirović broni tylko fuksem (piłka odbija się od jego głowy). Po kolejnym kornerze łodzian od utraty bramki chroni słupek. Strzelał Piech.

44' Saganowski próbuję uderzeniem główki umieścić piłkę w bramce ruchu, jednak futbolówka przelatuje ponad poprzeczką.

45' Zieńczuk z wolnego w poprzeczkę. Po chwili Piech w Velimirovicia. Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

Koniec pierwszej połowy meczu

46' Początek drugiej połowy spotkania. Obie drużyny wybiegają na murawę w tych samych składach.

50' Gol! Drugą bramkę dla Ruchu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobywa strzałem z główki Rafał Grodzicki. Jest 0:2.

54' Kaczmarek próbował zaskoczyć Peskovicia strzałem z rzutu wolnego, ale bramkarz Ruchu pewnie bronił.

57' Romańczuk dośrodkowywał z lewej strony boiska do Mięciela, który nie sięgnął do piłki głową.

59' Dwie zmiany w składzie ŁKS - Bykowski zmienia Kłusa, a Smoliński Szałachowskiego.

63' Chorzowianie wywalczyli kolejny rzut rożny, ale nie zdołali zagrozić bramce ełkaesiaków.

65' Gol! Piłka po raz trzeci ląduje w bramce ŁKS, gdzie umieszcza ją Arkadiusz Piech po podaniu głową Abbotta. Jest 0:3.

66' Kaczmarek poślizgnął się kilka metrów od pustej bramki chorzowian. Wcześniej strzelał Saganowski.

66' Gol! Paweł Abbott ustala wynik meczu na 0:4 strzałem z lewej strony pola karnego. To pogrom łodzian.

67' Abbotta zmienia Maciej Jankowski.

75' Piech znów w polu karnym ŁKS. Jego strzał przechodzi jednak ponad poprzeczką bramki.

77' Marcina Mięciela zmienia Cezary Stefańczyk.

79' Po szybkim rozegraniu piłki na bramkę Ruchu strzela Smoliński. Pesković jednak broni.

80' Kontratak Ruchu załamuje się po złym zagraniu Jankowskiego do Piecha.

84' Łodzianie próbują zmienić jeszcze niekorzystny dla nich stan meczu, ale nic nie wynika z tych prób. Chorzowianie cofnięci na własną połowę strzegą swojej bramki.

86' Druga zmiana w składzie Ruchu - za Janoszkę wchodzi Wojciech Grzyb.

88' Dośrodkowanie Kaczmarka w pole karne. Szkoda, że nikt do niego nie dochodzi.

89' Szczęścia próbuje Saganowski, ale bramkarz Ruchu zatrzymuje jego strzał.

90' Rafał Grzelak zmienia Piecha.