Ekstraklasa: ŁKS Łódź - Lech Poznań wynik meczu

Remigiusz Piotrowski
ŁKS - Lech Poznań ONLINE. Transmisja meczu. Wynik ŁKS - Lech NA ŻYWO. Śledź z nami transmisję online! 3 sierpnia 2019
ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2.

ŁKS - LECH NA ŻYWO - 1:2

Relacja live. Nie zapomnij odświeżać strony!

KONIEC MECZU. ŁKS przegrał po ciekawym meczu z Lechem Poznań 1:2.

90. min. - Niewiele czasu zostało łodzianom, ale podopieczni trenera Moskala wciąż w natarciu.

87. min. - Żółta kartka dla Ricardo Guimy.

85. min. - Zmiana w Lechu. Z boiska schodzi Darko Jevtić. W jego miejsce Jakub Moder.

83. min. - Ładna kombinacyjna akcja łodzian prawym skrzydłem. Po podaniu Grzesika nieczysto uderza Ramirez, a po chwili potężna bomba Pirulo obok spojenia słupka z poprzeczką. Gospodarze nie rezygnują.

82. min. - Zmiana w Lechu. Paweł Tomczyk w miejsce Christiana Gytkjaera.

81. min. - Kolejna próba Łuczaka. Płaski strzał broni golkiper "Kolejorza".

79. min. - Sprytne podanie Ramireza do Łuczaka. Strzał pomocnika ŁKS po nodze lechity ląduje nad bramką.

76. min. - Żółta kartka dla Marchwińskiego z Lecha.

74. min. - Spiker ŁKS, Kamil Janiszewski, poinformował właśnie, że mecz ogląda komplet widzów. 5452.

73. min. - Zmiana w Lechu. Z boiska schodzi Amaral, a w jego miejsce pojawia się Filip Marchwiński.

70. min. - Głośny doping kibiców i ŁKS naciera. Ramirez uderzył z kilkunastu metrów, ale na posterunku Mickey van der Hart.

68. min. - Tym razem wielkie szczęścia Lecha. Po potwornym zamieszaniu w polu bramkowym gości obrońcy z Poznania wybili futbolówkę.

66. min. - Lewą stroną próbował przedrzeć się Kamil Jóźwiak, ale obrońcy gospodarzy wyjaśnili sytuację.

64. min. - Żółta kartka dla Artura Bogusza.

63. min. - Prostopadłe podanie Ramireza, ale Łuczak nie zdołał opanować piłki.

61. min. - Zmiana w ŁKS. Wojciech Łuczak zastąpił Macieja Wolskiego.

57. min. - W polu karnym Lecha po starciu z obrońcą Lecha padł Maciej Wolski, ale sędzia nakazał grać dalej.

54. min. - Sobociński blokuje bardzo groźny strzał, a po chwila żółta kartka dla Muharam za faul na Pirulo.

51. min. - Żółta kartka dla Amarala po faulu na Boguszu. Rzut wolny dla łodzian z pobliżu lewego narożnika pola karnego Lecha.

47. min. - Michał Kołba szybkim wybiegiem powstrzymał bardzo groźną szarżę Christiana Gytkjaera.

46. min. - Odważna akcja Pirulo, który wpadł w pole karne Lecha, a potem wycofał piłkę do Macieja Wolskiego. Młody pomocnik uderzył nad poprzeczką.

46. min. - Początek drugiej połowy. Dwie zmiany w ŁKS. Jan Grzesik zastąpił Adriana Klimczaka. Ricardo Guima wchodzi na boisko za Bartłomieja Kalinkowskiego. Dla Portugalczyka to debiut w ligowym meczu ŁKS.

TRWA PRZERWA. Po 45. minutach Lech prowadzi 2:1. Poznaniacy nieco częściej utrzymywali się przy piłce (47 proc. ŁKS - 53 proc. Lech). W strzałach na bramkę remis: po 9 prób (w strzałach celnych: 4:1 dla Lecha).

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Lech prowadzi z ŁKS 2:1. Bardzo ciekawe widowisko zaserwowali nam piłkarze. Zobaczymy, jak sprawią się po przerwie.

45. min. - Amaral przegrał pojedynek oko w oko z Michałem Kołbą. Duże szczęście łodzian.

42. min. - Kapitalna akcja Ramireza, który minął dwóch lechitów i zagrał do Pirulo, ale Hiszpan uderzył w boczną siatkę.

40. min. - Żółta kartka dla Macieja Wolskiego z ŁKS.

37. min. - Ełkaesiacy znów atakują. Przed chwilą prostopadłe podanie Ramireza w ostatniej chwili zatrzymał defensor Lecha.

34. min. - GOL DLA LECHA!!! Goście prowadzą 2:1. Błyskawiczna odpowiedź Lecha. Uderzenie z dystansu Darko Jevticia i goście znów na prowadzeniu.

32. min.- Akcja lewym skrzydłem ełkaesiaków, po której piłkę otrzymał Daniel Ramirez i huknął do siatki.

32. min. - GOL DLA ŁKS!!!

30. min. - Żółta kartka dla Pedro Tiby.

28. min. - Strzał Amarala zablokował obrońca ŁKS.

26. min. - Przypomina o sobie Lech. Uderzenie Tiby z dwudziestu metrów broni Michał Kołba.

22. min. - Ramirez trafił z rzutu wolnego w poznański mur.

21. min. - Rzut wolny dla łodzian tuż przed polem karnym Lecha.

20. min. - Kolejna solowa akcja Kujawy. Tym razem po mocnym uderzeniu z okolic linii pola karnego piłka poszybowała nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później Daniel Ramirez obok słupka z lewej strony szesnastki. Dobry okres gry ŁKS.

17. min. - W pole karne gości wpadł Kujawa, ale uderzył z prawej strony szesnastki niecelnie.

14 min. - Pierwsze strzały na bramkę Lecha. Najpierw uderzenie Bogusza zablokował obrońca, a po chwili Ramirez przeniósł piłkę nad poprzeczką.

11 min. - Lech na razie dominuje. Znacznie częściej od łodzian utrzymuje się przy piłce.

7 min. - Niecelne uderzenie Tiby z dystansu.

4 min. - LECH PROWADZI 1:0. Bramkę zdobywa Amaral, który wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola.

1 min. - Dynamiczna akcja gości lewą stroną. Tymoteusz Puchacz huknął w boczną siatkę.

1. min. - Pierwszy gwizdek. Rozpoczął od środka Lech (ciemne stroje). Ełkaesiacy w białych koszulkach.

Godz. 19.58 - Piłkarze już na środku boiska.

Godz. 19.50 - Prezes Tomasz Salski wręczył właśnie Arturowi Partyce pamiątkową koszulkę. Słynny lekkoatleta, medalista olimpijski i zawodnik ŁKS niedawno miał urodziny.

Godz. 19.34 - Dzisiejszy mecz pomiędzy ŁKS Łódź i Lechem Poznań poprowadzi doświadczony Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na liniach arbitrowi pomagać będą Marcin Boniek i Dawid Golis.
W zeszłym sezonie Pan Stefański prowadził pięć meczów Lecha. Poznaniacy jeden wygrali, jeden zremisowali i trzy przegrali (po 0:1).

Godz. 19.25. - Rozpoczęła się rozgrzewka piłkarzy. Na trybunie coraz więcej kibiców. Są już również fani gości.

Godz. 19.10 - Skład poznańskiego Lecha:
Lech: Mickey van der Hart – Robert Gumny, Thomas Rogne, Dorde Crnomarković, Tymoteusz Puchacz, Kamil Jóźwiak, Karlo Muhar, Darko Jevtić, Pedro Tiba, João Amaral, Christian Gytkjaer. Trener: Dariusz Żuraw.

Godz. 18.42 Mamy skład ŁKS:

Kołba - Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak, Pirulo, Piątek, Kalinkowski, Wolski, Ramirez, Kujawa

Rezerwowi: Budzyński, Bryła, Łuczak, Guima, Pyrdoł, Trąbka, Grzesik, Sekulski, Juraszek.

Godz. 18.30 - Do rozpoczęcia zawodów pozostało 90 minut. Na murawie, jeszcze w "cywilnych" strojach pojawili się właśnie piłkarze Lecha. – ŁKS fajnie gra piłką i jest wybiegany, ale ma słabe strony – zauważył przed meczem Dariusz Żuraw, szkoleniowiec Lecha.

Już wkrótce podamy składy obu drużyn!

ŁKS Łódź stoczy w sobotę, 3 sierpnia, swój trzeci pojedynek w ekstraklasie. Do tej pory, zespół beniaminka z Łodzi prezentował się wyśmienicie. W dwóch poprzednich spotkaniach zremisował u siebie z Lechią Gdańsk oraz odniósł sensacyjne zwycięstwo z Cracovią, na jej terenie. Jak będzie tym razem? Czy łodzianie znów sprawią niespodziankę?

Lech Poznań również nie przegrał jeszcze w tym sezonie. Zespół ze stolicy Wielkopolski zremisował w pierwszym meczu z mistrzami Polski, Piastem Gliwice i rozgromił w drugim spotkaniu Wisłę Płock aż 4:0. Lechici do Łodzi jadą z wiarą w zwycięstwo. Jaki będzie wynik sobotniej konfrontacji? O tym przekonamy się już wieczorem! Początek meczu już o godz. 20, jednak bądźcie z nami już wcześniej, ponieważ będziemy tu publikować składy oraz inne ciekawostki dotyczące spotkania.